Топ Новини

Вчені відкрили нові групи крові

29 лютого 2012 в 12:22
Вчені додали до широко відомих I, II, III і IV груп крові ще дві: Ленджеріс і Джуніор, які було виділено на основі відкритих дослідниками двох транспортних білків ABCB6 і ABCG2, що містяться у клітинах крові.

Вчені з Вермонтського університету у США відкрили дві нові «додаткові» групи крові, що отримали назву Лангерайс і Джуніор. Біологи вважають, що виявлення цих груп є «питанням життя і смерті» для деяких людей.

Окрім загальновідомої системи груп крові АВ0 (основна система груп крові, яка використовується при переливанні крові у людей) і резус-системи, Міжнародне товариство переливання крові виділяє додаткові групи крові (Даффі, Кідд, Дієго, Лютеран тощо). Однак Лангерайс і Джуніор досі не входили у цей список.

Вчені за допомогою мас-спектрометрії виявили два білки на поверхні еритроцитів - ABCB6 і ABCG2. Ці білки відносять до транспортних білків (беруть участь у перенесенні метаболітів, іонів всередині клітини і з неї). Команда вченого провела генетичні тести, що підтверджують зв'язок нових білків з формуванням систем крові Лангерайс і Джуніор.

«Донедавна були ідентифіковані 30 білків, що відповідають за групу крові, але тепер їхнє число збільшилося до 32. Останнє подібне відкриття було здійснено 10 років тому. Обидва виявлених білка пов'язані зі стійкістю організму до протипухлинних препаратів, так що результати дослідження можна використовувати для поліпшення методів лікування раку (зокрема, раку молочної залози)», - заявив керівника дослідження Брайан Балліф.

Балліф спільно з колегами продовжує досліджувати антигени на поверхні еритроцитів. Він вважає, що існують ще 10-15 невідомих груп крові.

Читайте також:

Кров і бізнес. Таємно

Страшна правда про службу крові

«Блакитна кров» за рецептом

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...