Топ Новини

Вчені уточнили список фундаментальних констант

27 липня 2011 в 18:22
Експерти представили оновлений список значень фундаментальних фізичних констант - в тому числі, числа Авогадро і постійної Планка. Про це пише портал Nature News.
nauka_web_nacionalni_proekti_165.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Фундаментальними фізичними константами називають постійні, які входять у рівняння, що описують фундаментальні закони природи. Кожні чотири роки група фахівців Комітету зі збору даних в галузі науки і техніки (CODATA), створеного в 1966 році, публікує список значень цих констант, виправлених на підставі результатів недавніх експериментів.

Абсолютно точно визначити значення всіх цих постійних не можна, але фізики прагнуть зменшити невизначеність цих параметрів. Це можна зробити в міру виявлення нових більш чутливих способів виміру.

У новому списку значень констант, зокрема, була знижена невизначеність постійної тонкої структури, яку позначають грецькою буквою "альфа". Ця постійна характеризує силу електромагнітної взаємодії. Крім того, фізики уточнили значення постійної Планка, яка фігурує у всіх рівняннях квантової механіки і, зокрема, визначає "поріг", починаючи з якого "включається" принцип невизначеності Гейзенберга.

Ще однією уточненою константою стало число Авогадро, що визначає, скільки атомів міститься в одному молі будь-якої речовини.

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...