Вчені створили портативний плазмовий апарат для знищення бактерій

Поділитися
© borisakunin.livejournal.com
Для звичайних бактерій процес знезараження займає десяті частки секунд. У разі масового виробництва ціна пристрою може скласти лише близько 100 доларів.

Міжнародна група вчених створила портативний пристрій на батарейках, здатний ефективно позбавити шкіру людини від бактерій за рахунок миттєвого викиду плазмового випромінювання.

Спалах плазми, як кажуть розробники, для шкірного покриву практично нешкідливий, але в той же час вона дозволяє знезаражувати поверхню шкіри буквально в польових умовах, що може стати в нагоді бригадам швидкої допомоги, командам рятувальників чи людям, зайнятим на шкідливому виробництві.

Повністю автономний пристрій працює від 12-вольтової батарейки і не вимагає будь-якого зовнішнього газу, або громіздкої системи обробки. «Факел» плазми генерується на температурі від 20 до 23 градусів, тому вона не може обпекти шкіру. Крім того, пристрій оснащений спеціальними резисторами, які блокують нагрів плазми, коли вона стає дуже гарячою на дотик. Творці гаджета кажуть, що в разі масового виробництва ціна пристрою може скласти лише близько 100 доларів.

У ході експерименту, проведеного винахідниками пристрою, успішно блокували вплив шкідливих бактерій Enterococcus Faecalis, що часто виявляються в каналізації і здатні завдати шкоди здоров'ю людини. Дані бактерії є дуже стійкими до антибіотиків і теплової обробці. В експерименті плазма знешкодила 17 різних шарів матеріалу, де були присутні бактерії. На повне знешкодження пішло близько 5 хвилин.

«У ході дослідження ми обрали екстремальний приклад, щоб продемонструвати наскільки кишеньковий плазмовий випромінювач може бути ефективним. Для звичайних бактерій процес знезараження займає десяті частки секунд», - говорить Костянтин Остріков, фізик з австралійського центру плазмових досліджень CSIRO.

Фахівці говорять, що поки вони не можуть достовірно сказати про те, що саме призводить до знищення бактерій у ході плазмового впливу. Щодо цього є дві точки зору: перша - це ультрафіолетове вивчення, присутнє в плазмі, що представляє собою різновид радіаційного випромінювання, друга - це іонізоване повітря виникає від впливу плазми і знищує бактерії. !zn

Читайте також:

Вчені створили флешку, яка розшифровує ДНК

У підльодовиковому озері в Антарктиді можуть існувати невідомі форми життя


Вчені створили найменше в світі вухо

В українській курятині виявили сальмонелу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі