Вчені придумали простий спосіб вивести сіль з води

8 червня 2012 в 19:46
Новий спосіб видалення іонів може виявитися через свою простоту більш економічно виправданим, ніж складні і енергоємні сучасні способи на кшталт ємнісної деіонізації.
304493_2.jpg.png
xage.ru

Інженери придумали простий спосіб вивести сіль з води за допомогою батареї графітових електродів, покритих активованим вугіллям. Метод не підходить для дуже солоної морської води, проте дуже ефективний при помірній концентрації іонів. Робота опублікована в журналі The Journal of Physical Chemistry Letters.

Робота пристрою заснована на принципі "вичерпування" іонів з одного розчину в інший.

Дослідники вкрили графітові електроди шаром пористого (активованого) вугілля товщиною близько 200 мікрометрів. Батарея електродів опускалася в розчин, і до неї прикладалося невелика напруга 1-2 вольта). Катіони й аніони солей спрямовувалися до електродів і накопичувалися в зоні пористого вуглецю. Через невеликий час (щоб не витрачати енергію на електроліз) електроди виймали і опускали в інший розчин. У другому розчині напруга відключалася, тому іони вільно мігрували з пористої поверхні електродів в рідину. Потім цикл повторювався знову, зазвичай близько восьми разів.

Автори показали, що таким способом можна знизити концентрацію хлориду натрію в розчині з 20 до 7 мілімоль - в три рази. Крім того, якщо покрити електроди мембраною, що вибірково пропускає окремі іони, то ефективність знесолення можна збільшити, не змінюючи принципово технологію.

Новий спосіб видалення іонів може виявитися через свою простоту більш економічно виправданим, ніж складні і енергоємні сучасні способи на кшталт ємнісної деіонізації. Низька напруга дозволяє створити прості портативні пристрої для знесолення на сонячних батареях. Найголовніше обмеження методу пов'язано з тим, що він неефективний при великих концентраціях іонів - у цьому випадку застосовуються більш традиційні методи, такі як дистиляція або зворотний осмос.

Читайте також:

Вчені: Льодовики на планеті можуть розтанути швидше, ніж очікувалося


Янукович вніс зміни в закон про питну воду


З київських кранів через десять років потече чиста вода


ООН попереджає про гостру нестачу питної води у світі

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...