Топ Новини

Вчені попередили про загрозу раптового колапсу екосистеми Землі

8 червня 2012 в 09:11
Глобальна екосистема здатна обрушитися раптово, а не руйнуватися поступово, протягом століть, як передбачалося раніше. Без швидких і ефективних заходів «критична позначка» може бути досягнута вже в найближчому майбутньому.
afrika.jpg
interest-planet.ru

Екологічна рівновага Землі під загрозою: глобальне потепління, збільшення чисельності населення і погіршення стану навколишнього середовища можуть призвести до необоротного колапсу глобальної екосистеми вже в цьому столітті, пише Focus.

Автори публікації коментують дослідження, проведене групою з 22 провідних біологів, екологів, геологів і палеонтологів, що представляють три континенти. Результати роботи опубліковані у журналі Nature.

«Вчені стурбовані, зокрема, тим, що глобальна екосистема здатна обрушитися раптово, а не руйнуватися поступово, протягом століть, як передбачалося раніше. Без швидких і ефективних заходів «критична позначка» може бути досягнута вже в найближчому майбутньому», - застерігають експерти напередодні оонівської конференції, яка пройде 20-22 червня у Ріо-де-Жанейро. Причому мова йде про нинішнє століття.

У своїх розрахунках вчені виходили з того, що до 2050 року на земній кулі будуть 9,3 млрд людией, а клімат в середньому потеплішає більш ніж на 2 градуси за Цельсієм. На думку біолога з Каліфорнійського університету та одного з провідних авторів дослідження Ентоні Берноскі, зміни будуть незворотними і наслідки руйнівними, оскільки все населення прогодувати буде вже неможливо. «Ми будемо мати справу із зовсім іншим світом», - підсумовує експерт.

При цьому вчені вказують, що ще є час щось змінити: наприклад, припинити витрачати сировинні ресурси і прагнути до економічного зростання будь-якою ціною, говориться у статті.

Читайте також:

Геологи розповіли про могутню цивілізацію, яку згубила зміна клімату

Антарктика за 40 років втратила 60% придонних вод

Вчені передбачили уповільнення глобального потепління

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...