Вчені передбачили слова людини за її поглядом

Поділитися
© Moreno Coco, Frank Keller
Вчені пропонували піддослідним описати зображення на картинці. Пізніше вони навчилися точно передбачати те, що вони скажуть, за напрямком погляду.

По тому, на що людина дивиться, можна визначити, про що вона думає і що збирається сказати. До такого висновку прийшли Морена Коко (Moreno Coco) і Френк Келлер (Frank Keller), вчені з університету Единбурга.

Вони провели експеримент за участю 24 добровольців. Їм демонстрували картинки, що зображують різні сценки у приміщеннях, і просили описати побачене.

Було використано кілька основних сценаріїв, таких як "спальня" або "стійка реєстрації в готелі". Попередньо учасникам називали ключові слова, зображені на картинках, і просили використовувати їх у своєму описі. В іншому, люди могли говорити все, що захочуть.

За допомогою спеціального пристрою EyeLink II дослідники простежили за рухом очей піддослідних.

- Британські вчені спростували "теорію брехні"

Результати показали, що порядок, в якому люди зупиняли свій погляд на різних об'єктах, у точності збігається з порядком слів, які вони вимовляли. Вчені були вражені, наскільки тісним (а значить, передбачуваним) виявився зв'язок між поглядом і мовою.

Команда дослідників спробувала вгадати, що будуть говорити люди в залежності від того, куди вони дивляться. Для цього вони використовували спеціальний алгоритм, який на підставі запису напрямку погляду безпомилково будував правильну пропозицію, обираючи з 576 варіантів опису.

Отримані результати можуть бути використані в комп'ютерних системах розпізнавання мови, вважає Чансун Лю (Changsong Liu) з Лабораторії мовних взаємодій університету Мічигану, який не брав участь в дослідженні. Комп'ютерна "підказка" може допомогти в неоднозначних ситуаціях. Наприклад, слова "дерево" і "три" в англійській мові вимовляються майже однаково. Але якщо людина дивиться на дерево, малоймовірно, що вона має на увазі цифру.

Коко і Келлер випустили статтю у журналі Cognitive Science. Її також можна завантажити з сайту університету.

Зараз автори дослідження вивчають візуально-мовні взаємодії в діалозі двох людей. "Двоє людей, що ведуть розмову, використовують однакові синтаксичні форми, вирази, їхні рухи очей схожі", - пояснює Коко. Існує гіпотеза, що така координаційна "мімікрія" людей важлива для прийняття спільних рішень. !zn

Читайте також:

Вчені створили цифровий аналог живого організму


Вчені виявили гени, пов'язані з інтелектом

Вчені винайшли програму, яка розпізнає емоції натовпу людей

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі