Топ Новини

Вчені передбачили об'єднання Північної Америки та Євразії в один континент

15 жовтня 2012 в 15:01
Геологи вважають, що фізика нашої планети побудована таким чином, що періодично на її поверхні утворюються так звані суперконтиненти. Наступний теоретичний суперконтинент вчені вже називають Амазія (від Америка-Азія).
arktika.JPG
wordpress.com

За розрахунками дослідників з Єльського університету в США, континенти Північна Америка та Євразія об'єднаються один з одним в районі Північного полюса і станеться це приблизно через 50-200 млн років.

Автори розрахунків пророкують, що Африка і Австралія також сформують новий континент. За словами фахівців, їх прогнози грунтуються на поточних тенденціях щодо руху тектонічних плит на нашій планеті і настільки разючі зміни в майбутньому говорять про те, що на Землі зберігається висока динаміка руху кори.

Нагадаємо, що в останній раз всі нинішні континенти збиралися разом приблизно 300 млн років тому, сформувавши суперконтинент, який вчені називають Пангея.

У своїй останній публікації в науковому тижневику Nature, фахівці відзначають, що континенти як рухалися, так і продовжують рухатися по поверхні планети. Свого часу через такий рух на Землі з'явилася Ісландія, а також відкололися уламки, які сформували зараз такі області, як Японія і численні острови Океанії.

Геологи вважають, що фізика нашої планети побудована таким чином, що періодично на її поверхні утворюються так звані суперконтиненти. Так було неодноразово в минулому і має бути в майбутньому. Наприклад, відомо, що близько 1,8 млрд років тому на Землі був сформований суперконтинент Нуна, близько 1 млрд років тому з'явився суперконтинент Родінія і близько 300 млн років тому - Пангея. Наступний теоретичний суперконтинент вчені вже називають Амазія (від Америка-Азія).

Росс Мітчелл з Єльського університету каже, що зараз у науки є деякі дані щодо суперконтиненту Пангея, але немає ніякої інформації про те, як і чому відбувається процес формування суперконтиненту. В останній моделі, як каже Мітчелл, вчені вважають, що Північна і Південна Америка в майбутньому об'єднаються десь в районі Карибського моря, після чого, отримавши енергію від тектонічного зсуву, повільно почнуть рухатися на північ, поки зрештою не «зачепляться» за Євразію з її азіатської сторони.

Читайте також:

Астрономи знайшли у Всесвіті алмаз, розміром в два рази більше Землі

Марсіанський грунт виявився схожим на вулканічні породи Гаваїв

«Останні» фотографії земної цивілізації: знімки будуть кружляти по орбіті до її загибелі (ВІДЕО)

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...