Топ Новини

Вчені оголосили про виявлення бозона Хіггса

4 липня 2012 в 08:27
Бозон Хіггса є останнім відсутнім елементом сучасної теорії елементарних частинок, так званої Стандартної моделі. Ця гіпотетична частинка відповідає за масу всіх інших елементарних частинок.
Joe Incandela.jpg
hep.ucsb.edu

Джо Інкандела, керівник експерименту CMS Великого адронного колайдера заявив, що колаборації вдалося виявити частинку, подібну до бозона Хіггса, з масою 125 ГеВ.

«Ця частинка дуже схожа за своїми властивостями на бозон Хіггса, але за деякими параметрами вона не зовсім точно відповідає очікуваному... Це може бути не частинка Хіггса Стандартної моделі, а схожа на неї частинка», - сказав він.

Цю заяву він зробив в ході семінару, що проходить у ці хвилини в Женеві у CERN.

Пряма трансляція доповіді ведеться у всіх провідних центрах вивчення фізики частинок у світі, а також на найбільшій міжнародній конференції з фізики частинок, що проходить в ці дні в Австралії. Аудиторія зустріла повідомлення Інкандели бурхливими оплесками.

Бозон Хіггса є останнім відсутнім елементом сучасної теорії елементарних частинок, так званої Стандартної моделі. Ця гіпотетична частинка відповідає за масу всіх інших елементарних частинок, проте теорія не дозволяє точно встановити масу бозона Хіггса, і фізики спочатку розраховували, що знайти частинку (або переконатися в тому, що її не існує) дозволять експерименти на Великому адронному колайдері.

«Ми спостерігали за новим бозоном із масою 125.3 ± 0.6 ГеВ з точністю у 4.9 сигма», - сказав Джо Інкандела на завершення своєї доповіді.

Читайте також:

Вчені готуються оголосити про виявлення бозона Хіггса


Великий адронний колайдер готовий для народження передвіщеної лише теоретично елементарної частинки

Пучки протонів у Великому адронному колайдері досягли рекордної енергії

Вчені отримали більше впевненості в існуванні бозона Хіггса

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...