Вчені: Льодовики на планеті можуть розтанути швидше, ніж очікувалося

4 липня 2011 в 15:23
Земні льодовики можуть розтанути швидше, ніж передбачають більшість прогнозів. Такий висновок зробили вчені, які аналізували швидкість зникнення льодовиків з урахуванням відразу декількох кліматичних моделей.

Нова робота опублікована в журналі Nature Geoscience, а коротко її суть наведена в прес-релізі університету Арізони.

У загалом автори врахували 19 різних моделей. Особливу увагу вчені приділяли тому, як сильно позначиться на швидкості танення льодовиків Гренландії і Антарктики зростання температури навколишнього їх води. Оскільки вода має
дуже велику теплоємність, фрагмент льоду, поміщений в теплу воду, розтане швидше такого ж фрагмента, що знаходиться на повітрі, прогрітому до аналогічної температури.

Згідно з прогнозами вчених, до 2100 року температура води навколо гренландських льодовиків на глибині від 200 до 500 метрів зросте на один градус Цельсія, а вздовж Антарктики - на половину градуса Цельсія. Причиною настільки помітної різниці в температурах є течії - вода навколо льодовиків Гренландії нагріває Гольфстрім, а потепління вод на півдні перешкоджає холодна антарктична циркумполярна течія, яка "не пускає" до льодовиків теплу воду.

Досі вчені не концентрувалися на аналізі різниці в швидкості потепління вод у льодовиків у різних частинах світу.

Нещодавно вчені з Австралійського комітету з вивчення клімату представили нові оцінки інтенсивності росту рівня Світового океану в найближчі десятиліття. Фахівці передбачили, що до 2100 року рівень Світового океану може піднятися на метр у порівнянні з рівнем 1990 року.

Раніше кліматологи з Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) публікували менш радикальний прогноз - вони пророкували зростання рівня води на 0,7 метра.

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...