Топ Новини

ВАК перевиконав план у шість разів

1 листопада 2011 в 07:07
Великий адронний колайдер завершив програму протон-протонних зіткнень.
bak.jpg
ggpht.com

У даний час науковці готують прискорювач до зіткнень пучків іонів свинцю з пучками протонів.

Важливою характеристикою роботи колайдера є світність - кількість зіткнень частинок, що відбуваються за одиницю часу на одиниці площі поперечного перерізу пучка. Вона вимірюється у см-2с-1. Світність, помножена на час роботи прискорювача, дає інтегральну світність, яку вимірюють зазвичай у зворотних фемтобарнах (1 фемтобарн = 10-39см2). За «сезон» 2011 року вчені планували досягти інтегральної світності прискорювача близько одного зворотного фемтобарна.

Цю величину вони отримали раніше терміну - у середині червня 2011 року. 18 жовтня було досягнуто значення у 5 зворотних фемтобарн, а остаточний підсумок «сезону» - майже шість зворотних фемтобарн. За словами фахівців швидкість виробництва нових статистичних даних у прискорювачі перед завершенням роботи у 30 разів перевершувала аналогічний показник початку 2011 року.

Нагадаємо, раніше керівник колаборації CMS Гвідо Тонеллі заявив про те, що п'яти фбарн-1 має бути достатньо для попереднього виявлення слідів бозона Хіггса. Тепер науковці мають проаналізувати зібрані дані прискорювачем і з'ясувати, наскільки передбачення Тонеллі були вірними.

Пошук бозона Хіггса - кванта однойменного скалярного поля, відповідального за наявність маси у елементарних частинок, - є одним з основних завдань прискорювача.

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...