Топ Новини

Українські вчені вивчать місце можливого поховання Данила Галицького у Польщі

30 серпня 2012 в 10:55
Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.
1-20.jpg
vtrsoft.lviv.ua

Польська влада дозволила українським вченим провести розкопки на місці передбачуваного поховання князя Данила Галицького у місті Хелм, повідомляє у четвер газета "Коммерсантъ-Украина" з посиланням на міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка.

За словами Порошенка, католицька церква перешкоджала проведенню досліджень, однак питання вдалося вирішити після передачі в її володіння будівлі у Львові.

"Міненерго повинно було передати римсько-католицькій церкви будівлю у Львові, де зараз знаходиться підвідомча Міністерству філія Держтехстандарту. Однак ми запропонували почекати з передачею, вимагаючи натомість права на проведення наукових досліджень в Хелмі, де, за історичними даними, був похований Данило Галицький", - повідомив міністр.

За його словами, передана будівля не підлягає реституції, оскільки вона не було місцем здійснення богослужінь.

Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

У той же час директор Інституту археології Національної академії наук України Петро Толочко заявив, що знайти поховання Данила Галицького "неможливо, бо його давно знищено".

Однак при цьому вчений відзначив, що в Хелмі "можна знайти багато цікавого, що належить до періоду Галицького князівства".

Данило Романович Галицький, який на початку XIII століття княжив у Галичині, на Волині та у Києві, заснував Львів. Помер у 1264 році і був похований у церкві Пресвятої Богородиці в Хелмі, на місці якої зараз знаходиться римсько-католицька базиліка Різдва Пресвятої Діви Марії.

Читайте також:

Знайдено раніше невідому ділянку Великої китайської стіни

Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни

Звичайні «чудеса». Об'єктивні рейтинги чи суб'єктивні спекуляції?

Китай вперше став лідером ринку витворів мистецтва

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...