Топ Новини

Українська експедиція у Чорному морі перевірить гіпотезу про всесвітній потоп

16 травня 2012 в 11:44
Згідно з теоріями деяких вчених, легенда про всесвітній потоп, описаний у Біблії, має стосунок до Чорного моря - через затоплення середземноморськими або каспійськими водами.
Black_sea_2.jpg
sudak-forever.ru

Українська 5-та підводно-археологічна експедиція "Берег Богів" у Чорному морі перевірить гіпотезу про всесвітній потоп.

Про це на прес-конференції 16 травня повідомив керівник експедиції, заступник директора НДІ Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Сергій Воронов.

Він пояснив, що, згідно з теоріями деяких вчених, легенда про всесвітній потоп, описаний у Біблії, має стосунок до Чорного моря - через затоплення середземноморськими або каспійськими водами.

За словами Воронова, експедиція пройде з 21 по 26 травня під прапором ЮНЕСКО і поєднає археологічні та геологічні дослідження. Досліджено буде зміни коливань рівня Чорного моря в різні геологічні епохи і вплив коливань рівня моря на міграційні процеси доісторичної людини.

Як сказав Воронов, експедиція з 11 осіб почне шлях біля Євпаторії і завершить його в Одеській області. Біля Криму вони збираються досліджувати затонулий тисячі років тому колишній морський берег, який зараз знаходиться під товщею води.

«Фахівці-археологи за допомогою візуалізації цього узбережжя зможуть зрештою визначитися з місцем розташування палеонтологічних стоянок, тобто стоянок часів кам'яного століття на морському узбережжі» - сказав Воронов.

Він нагадав, що і багато тисяч років тому Дніпро впадав у Чорне море. «Зараз на північно-західному шельфі України, на дні моря, знаходиться русло Дніпра», - сказав Воронов і зазначив, що експедитори досліджують затоплене морем найдавніше русло палео-Дніпра, на берегах якого могли розташовуватися стоянки доісторичних людей.

Друге завдання експедиції - опрацювання, фото- і відеофіксація геологічних об'єктів, зокрема, газових, метанових факелів, грязьових вулканів і карбонатних структур. Це завдання розроблено у зв'язку з необхідністю пошуку і розвідки нових джерел горючих корисних копалин, повідомив Воронов.

У свою чергу, директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Андрій Єрмолаєв підкреслив важливість подібного проекту для історії та культури. Він зазначив, що якщо така унікальна археологічно-геологічна експедиція виявиться ефективною, то вони будуть проводитися і надалі.

На маршруті було визначено 19 головних точок для досліджень. Загальна протяжність маршруту - 494 км. Бюджет - близько 200 тис. грн.

Учасники експедиції будуть використовувати телекерований підводний апарат "Софокл-1" з гідролокатором кругового огляду "Акінак". Однак підводно-технічне обладнання експедиції дозволяє проводити дослідження на глибині лише до 100 м, тоді як американський апарат "Геркулес" опускається до 4 км.

Читайте також:

Вчені навчили програму знаходити стародавні поселення за знімками з космосу

В Англійському місті Бат знайшли скарб із 30 тис. римських монет

У Китаї знайшли останки невідомого предка людини (фото)

Америку відкрили не Колумб і не вікінги, а мисливці кам'яного століття з Європи

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...