У зоряному скупченні вперше виявили кілька чорних дір

4 жовтня 2012 в 10:03
Зоряне скупчення M22 розташоване в нашій галактиці на відстані 10 тисяч світлових років від Землі. Відкриття вдалося зробити завдяки спостереженням за допомогою радіотелескопів надвеликих масивів, розташованих у Нью Мексико.
d0b4d18bd180d0b0.png
scienceblog.ru

Американські астрономи заявили про виявлення двох окремих чорних дір в єдиному зоряному скупченні М22, розташованому в сузір'ї Стрільця. Робота опублікована в журналі Nature, її короткий зміст наводить ScienceNow.

Зоряне скупчення M22 розташоване в нашій галактиці на відстані 10 тисяч світлових років від Землі. Відкриття вдалося зробити завдяки спостереженням за допомогою радіотелескопів надвеликих масивів, розташованих у Нью Мексико. Вчені виявили два окремих радіосигнали, що виходять з зоряного скупчення, характеристики яких нагадували радіосигнали від відомих чорних дір. Ані нейтронні зірки, ані білі карлики не могли, за словами астрономів, бути джерелом цих сигналів.

Автори вважають, що джерелом радіосигналу є дві окремі масивні чорні діри, розташовані поблизу центру скупчення. Якщо це так, то кластер M22 виявиться першим зоряним скупченням в Чумацькому шляху, в якому виявлено чорні діри, і першим скупченням, де знайдена пара чорних дір. За словами астрономів, це вельми незвичайне явище, бо гравітаційна взаємодія чорних дір мала залишити тільки одну з них в центрі кластера світил.

Зоряними скупченнями називають кластери зірок усередині галактик, що пов'язані гравітаційними силами і рухаються спільно. Більшість зоряних скупчень всередині Чумацького шляху утворилися досить давно, тому що масивні зірки, які знаходяться в них, повинні були згаснути і перетворитися на чорні діри.

Раніше іншій групі вчених вдалося вперше виміряти підставу джета надмасивної чорної діри - струменя розігрітої речовини, що викидається перпендикулярно аккреційний диск.

 

Читайте також:

Астрономічна камера буде шукати в космосі темну матерію в режимі онлайн


Астрономи вперше зафіксували викривлення простору-часу

Астрономи знайшли «фабрику зірок» (відео)


Астрономи створили першу тривимірну модель вибуху наднової зірки

 

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...