У ВАК виявили частинки, схожі на бозон Хіггса

22 липня 2011 в 18:18
Фізики, що аналізують дані, зібрані двома детекторами Великого адронного коллайдера, повідомили про реєстрацію "підозрілих" подій, що можливо, вказують на народження бозона Хіггса.

 Вчені доповіли про свої результати на європейській конференції з фізики високих енергій. Коротко доповідь наводить портал Nature News.

Бозон Хіггса - це елементарна частинка, існування якої передбачене в рамках Стандартної моделі - найбільш загальноприйнятої на сьогоднішній день гіпотези, яка пояснює природу фундаментальних фізичних взаємодій. Хіггсовскій бозон "відповідальний" за  масу у всіх інших частинках.
 
До цих пір вченим не вдалося експериментально підтвердити існування цієї частинки.Теорія передбачає, що бозон Хіггса може народитися при зіткненнях інших елементарних частинок, що стається з дуже високими енергіями. При цьому елементи, що стикаються, руйнуються, формуючи так звану кварк-глюонну плазму, з якої можуть створюватися інші частинки, які, в свою чергу, розпадаються, даючи нові частинки.
 
Фізики зіштовхують елементарні частинки один з одним у коллайдерах - приладах, де частинки розганяються до близькосвітлових швидкостей. Частинки, які утворюються при зіткненнях, потрапляють на детектори колайдера, і, аналізуючи, які саме частинки долітають туди, вчені можуть відновити ланцюжок народжень і розпадів.
 
Автори нових досліджень аналізували, які частинки потрапляють у детектори БАК під назвами ATLAS і CMS. Вони виявили, що детектори реєструють велику кількість частинок, маса яких знаходиться в межах від 130 до 150 гігаелектронвольт. Частина експертів вважає, що саме в цьому інтервалі може знаходитися маса бозона Хіггса. Поява "підозрілих" частинок була пов'язана з народженням і розпадом пар W-бозонів - елементарних частинок-переносників слабкої взаємодії. Деякі теорії передбачають, що бозон Хіггса може розпадатися саме з утворенням W-бозонів.
 
Поки вчені утримуються від однозначних висновків і зазначають, що отримані ними дані потребують ретельної додаткової перевірки.
За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...