Топ Новини

У Росії перевіряють версію впливу американського радара на «Фобос-Ґрунт»

17 січня 2012 в 08:09
Російські фахівці перевіряють версію про можливий ненавмисний вплив випромінювання радарів США на космічний апарат «Фобос-Ґрунт» під час його польоту над ними на другому витку навколо Землі, заявив в інтерв'ю РІА Новини керівник міжвідомчої комісії з аналізу польоту станції Юрій Коптєв.
fobos-grunt_membrana.ru.jpg
membrana.ru

"Така версія існує. Для того щоб її перевірити, буде проведено наземний експеримент, під час якого блок з апаратурою, аналогічною до встановленої на «Фобос-Ґрунті», буде піддано випромінюванню сумарної потужності можливого ненавмисного впливу американських радарів", - сказав Ю.Коптєв.

У вівторок, 17 січня, газета «Коммерсант» з посиланням на свої джерела повідомила, що однією з версій поломки російського зонда є вплив сигналу з американського радара, встановленого на атолі Кваджалейн на Маршаллових островах.

Ю.Коптєв сказав також, що під час польоту «Фобос-Ґрунта» на другому витку навколо Землі американські радари дійсно працювали за програмою вивчення одного з астероїдів. За його словами, у тому районі встановлено п'ять подібних радарів.

«Фобос-Ґрунт», запущений у листопаді минулого року, не вийшов на орбіту, з якої він міг почати подорож до Фобоса - одного з супутників Марса. Він залишився на навколоземній орбіті, а у неділю, 15 січня, остаточно впав на Землю - точне місце падіння уламків не встановлено досі.
 

За матеріалами: Би-би-си , ,
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...