Топ Новини

У Південній Африці науковці виявили найдавніші знаряддя праця, які використовувалися 71 тисячу років тому (ФОТО)

10 листопада 2012 в 14:55
Всього було знайдено 27 мікролітів, довжина яких не перевищувала трьох сантиметрів. Вчені встановили, що використовувалися вони 71 тисячу років тому.
o_700840.jpg
vesti.ru

На самому півдні африканського континенту неподалік містечка Моссел Бей знаходиться багато печер, які колись населяла доісторична людина. Це місце досліджується антропологами з 2000 року і відоме під назвою Піннаклі-Пойнт. Вчені вважають, що тут ховається безліч слідів перебування Homo sapiens, тому тут ведуться активні пошукові роботи.

Одна з останніх знахідок проливає світло на давню епоху, що передує масовому розселенню людства на інші континенти, яке, як передбачається, почалося 60-65 тисяч років тому.Досліджуючи ділянку осадової породи глибиною 13,4 метра, археологи виявили крихітні, оброблені шматочки кременю - мікроліти. Прироблені до колодки мікроліти могли бути частиною стародавнього списа, гарпуна або навіть стріли, що пояснює різноманіття їх форм і розмірів.

Всього ученими було знайдено 27 мікролітів, довжина яких не перевищувала трьох сантиметрів. Дослідники встановили, що використовувалися вони 71 000 років тому - вік був визначений за рівнем залягання в грунті і перевірений за допомогою оптичного датування. Останній метод дозволяє дізнатися, скільки пройшло часу з моменту останнього контакту мінералу з сонячним світлом.

Особлива цінність виявлених мікролітів полягає в тому, що вони були виготовлені дуже давно, ще в ті часи, коли людина розумна знаходилася на примітивному рівні розвитку: не володіла писемністю, але вже, ймовірно, підкорила вогонь.

Раніше вчені вважали, що люди виготовляли мікроліти епізодично, оскільки не були здатні зберегти знання. Так, у ході попередніх розкопок мікроліти знаходили в шарах, що датуються 40 тисячами років і 60-65 тисячами років.

 «Знахідка свідчить про те, що люди були досить кмітливими, а популяції досить численна, і їм вдавалося передавати свої знання з покоління в покоління, - розповідає професор Кертіс Меріен з Інституту вивчення людського походження. - Цілком імовірно, що передача знань супроводжувалася і розвитком мови».

Читайте також:

Археологи розкопали стародавнє місто Європи, побудоване до винаходу колеса

У Криму виявлено винний завод будівлі IV століття до нашої ери

 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...