У Мексиці в місті ацтеків знайшли священне дерево Віцліпуцлі (фото)

8 серпня 2012 в 11:41
За словами археологів, воно є унікальним. Хоча масові поховання доколумбової Мексики вчені знаходили і раніше, ця могила - перша, в якій зустрічаються кістки людей різного віку.
Archaeologists-work-at-Te-008.jpg
guardian.co.uk

Мексиканські археологи під час розкопок поблизу від Великої піраміди в Теночтитлані виявили поховання віком близько 500 років і священне дерево Віцліпуцлі.

Поховання було виявлено в Теночтитлані поблизу від Великої піраміди. Воно розташовувалося на глибині близько п'яти метрів під базальтовою плитою, що була частиною фундаменту будівлі. Таким чином, поховання існувало на цьому місці ще до того, як близько 1481-1486 років нашої ери була побудована Велика піраміда.

Могила мала близько 2 метрів в довжину і 65 сантиметрів завширшки. В ній знайшли повний скелет молодої дівчини і безліч останків, що належать дорослим і дітям різного віку. Всього в похованні було знайдено 1789 кісток, у тому числі черепи 10 різних осіб.

За словами археологів, воно є унікальним. Хоча масові поховання доколумбової Мексики вчені знаходили і раніше, ця могила - перша, в якій зустрічаються кістки людей різного віку.

Крім могили, в ході розкопок було знайдено невідому раніше споруду з вулканічного каменю. Всередині неї знаходився стовбур, що належав, за словами археологів, одному зі священних дерев, що асоціюються з богом війни Віцліпуцлі (Уіцилопочтлі). Йому був присвячений Великий храм в центрі міста.

Віцліпуцлі - «колібрі півдня» або «колібрі лівого боку») - бог сонця, бог війни і національний бог ацтеків, покровитель міста Теночтітлан. Назва пов'язана з тим, що птах колібрі уособлює сонце у багатьох племен Центральної Америки.


Раніше в центрі сучасного Мехіко, неподалік від Теночтитлана, археологи відкопали піраміду віком близько 800 років. Вона змінила уявлення вчених про датування заснування ацтеками побратима Теночтитлана, міста Тлателолко.

Читайте також:

У Туреччині виявлено дивні хетські рельєфи із зображенням зниклих левів (фото)


Біля Хортиці з дна Дніпра підняли човен часів Київської Русі (фото)

Мода з кам’яного століття: Археологи розкопали сумочку з зубами віком 4 тис. років

На острові Джерсі знайдено скарб вартістю більше 16 мільйонів доларів (відео)

 

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...