Топ Новини

У Китаї знайшли останки невідомого предка людини (фото)

15 березня 2012 в 10:15
Вчені-археологи у скам'янілих останках родичів homo sapiens, впізнали невідомий науці вид людської істоти.
red-deer-cave-excavation.jpg
livescience.com

Міжнародна група дослідників з Китаю та Австралії зробили відкриття, яке може в майбутньому перевернути уявлення про еволюцію людини.

Загадкові останки було виявлено у так званій "оленячій печері" у китайській провінції Юнань ще у 1979 році. В останках родичів homo sapiens, вчені впізнали невідомий науці вид людської істоти. Проте досліджувати їх почали лише нещодавно - зі скельної породи кістки витягли лише у 2009 році. Ще один схожий скелет було знайдено у 1989 році в сусідньому Гуансі-Чжуанському автономному районі. Але його вивченням зайнялися лише у 2008 році. Якщо припущення археологів підтвердиться, у книгах з антропології серед людей, що населяли планету кілька тисяч років тому, компанію «людині розумній» і неандертальцю складе третій вид.

За словами вчених-археологів, знайденим останкам від 11,5 до 14 300 років. Відмінною особливістю «людини з оленячої печери» є будова черепа - кругла черепна коробка, низькі надбрівні дуги. Обличчя було невеликим і плоским, з широким носом. Нижня щелепа дуже видавалася вперед, при цьому будова шиї була цілком «сучасною». Взагалі, будова скелета є своєрідним «міксом» - з доісторичної і нинішньої людини.Череп з «Печери червоного оленя»

Вчені вважають, що ці люди були вищими за неандертальців у своєму розвитку. Так, томограма черепа показала, що фронтальні частки мозку мали бути схожі з тими, що маємо ми сьогодні. Проте тім'яна область була досить нерозвиненою.

Зараз у вчених є три версії походження «людини з оленячої печери».

«Можливо, що вони з'явилися у результаті змішування «людини розумної» з іншими, менш розвиненими, видами, що населяли тоді цю територію», - вважає доктор Ізабель Де Грут з лондонського Музею природної історії.

Реконструкція вигляду стародавньої людини

Втім, вчені схиляються більше до версії про те, що цей вид - це окрема еволюційна гілка. «По-перше, їхній череп з анатомічної точки зору унікальний. Вони не були схожі ні на тих, хто нині живе, ні на тих, хто жив в Африці 150 тисяч років тому», - заявив археолог Карно.

Ще один співробітник Музею природної історії в Лондоні, Кріс Стрінгер, вважає, що ці люди могли бути першою хвилею еміграції з Африки, тобто ранньою «стадією» сучасної людини. На його думку, «люди з оленячої печери» покинули прабатьківщину задовго до «основного результату» близько 60 тисяч років тому.

Читайте також:

Вчені спростували існуючу версію походження людини

Вчені: Собаки були першими тваринами, прирученими людиною

На Волині археологи виявили могильник часів Київської Русі

За матеріалами: Би-би-си , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Nemo 10 февраля, 19:13 У Китаї знайшли останки невідомого предка людини (фото) . Особливо вразило ФОТО . Змістовне , чітке , вперше побачив невідомого предка людини. ............ А взагалі , може вже вистачить валяти дурня разом з цією " Теорією наукового деревянізму " , не клеїться ця маячня до купи, не було ніякої еволюції , це признав і сам Дарвін. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...