Топ Новини

У Хорватії знайшли стародавню астрологічну таблицю (фото)

19 січня 2012 в 08:56
У Хорватії археологи виявили стародавню астрологічну таблицю. Відновити дошку вдалося лише частково.
6-cancer.jpg
compulenta.ru

У Хорватії під час розкопок виявлено ​​одну з найстаріших з відомих науці астрологічних таблиць - за такими визначали і визначають долю людини залежно від того, коли вона народилася.


Дошка зі слонової кістки, чий вік оцінюється більш ніж у дві тисячі років, збереглася не вся. Знайдено лише тридцять фрагментів з вигравіруваними на них знаками Зодіаку у греко-римському стилі. Дослідники витратили кілька років на те, щоб розкопати їх і скласти разом.

Поруч з уламками Александр Джонс із Нью-Йоркського університету (США), Сташо Форенбахер з Інституту антропологічних досліджень (Хорватія) та їхні колеги знайшли тисячі фрагментів посудин для вина у грецькому стилі.

Від античних часів до нас дійшло безліч гороскопів - на папірусах, стінах тощо, але жоден з них, вважають учені, не старий настільки, як хорватська знахідка.

Археологам добре відома печера Спіла поблизу села Накована. У 1999 році там почалися розкопки тієї секції, яка виявилася заблокованою близько двох тисяч років тому. Дослідникам здавалося, що вони ось-ось відкриють щонайменше гробницю Тутанхамона.

Відновити дошку вдалося лише частково.

Нижче подано фрагменти, присвячені Близнюкам, Рибам і Стрільцеві.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...