Топ Новини

У Гватемалі знайдено новий календар майя

11 травня 2012 в 04:39
У Гватемалі виявлено календар цивілізації Майя, згідно з яким, світ буде існувати ще як мінімум 7000 років. На сьогоднішній день він є найстарішим зі всіх знайдених календарів цивілізації Майя. Пізніші календарі дехто інтерпретував як такі, що містять пророкування про кінець світу в 2012 році.
68594.jpg
kosmos-x.net.ru

Американські археологи виявили у північній частині Гватемали будинок писаря племені майя, на стінах якого були намальовані найдавніші на сьогоднішній день астрономічні таблиці, що описували сонячний і місячний рік, а також багаторічні цикли руху Венери і Марса.

«Ці фрески наразі є найбільш ранніми астрономічними таблицями майя, які були коли-небудь виявлені археологами. Це не зовсім календар як такий, а таблиці, що задають інтервали місячних місяців і містять в собі цілий ряд складних математичних розрахунків, які пов'язані з астрономією. До цього подібні розрахунки були відомі тільки за Дрезденським кодексом - рукописом майя, що датується 14-15 століттями», - розповів заступник директора мезоамериканського центру імені Кнорозова Російського державного гуманітарного університету Дмитро Бєляєв.

Археологи виявили на трьох вцілілих стінах будинку кілька цікавих фресок. На північній стіні був зображений портрет монарха, який правив у цій частині держави у той час.

Ця ж стіна була астрономічним календарем, в якому писар передбачив час затемнень і «зустрічей» Місяця, Марса і Венери на найближчі 1-7 тисяч років. Дані обчислення були на східній стіні, де був написаний сонячний календар і особливий релігійний календар, в якому рік триває 260 днів.

«Не зовсім зрозуміло, навіщо майя записували ці розрахунки на стіні. Ймовірно, ця будівля могла виступати в якості училища для астрономів. Самі учні писали на папері, а написи на стіні виступали «наочним посібником». Подібна гіпотеза вже існувала, щоправда, у ній йшлося про школу переписувачів, розташовану у зовсім іншому місті. Цілком можливо, що була такого роду школа для навчання астрономів», - продовжив Бєляєв.

Нагадаємо, згідно з календарем майя, 21 грудня 2012 року закінчується великий цикл розвитку людства, який тривав 26 тис. років, і починається зона переходу у новий енергетичний стан. З 2012 року людство нібито починає складати "іспит" на можливість переходу в нову епоху розвитку, яка буде тривати до 2053 року.

Читайте також:

В кінець світу за календарем майя у 2012 році вірить кожен десятий житель Землі

Вчені: Стародавні майя нічого не говорили про кінець світу у 2012 році


Вчений скасував передбачений майя кінець світу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...