Топ Новини

Телескопи NASA зняли «корабель прибульців на заправці» (фото/відео)

14 березня 2012 в 12:23
Телескопи NASA під час небувалої сонячної активності виявили незвичайний предмет, який схожий на корабель прибульців, що заправляється сонячною плазмою.
1455169_20120314142445.gif
space.com

Телескопи NASA зафіксували біля поверхні Сонця «корабель прибульців». Кадри, на яких темний планетообразний об'єкт, з'єднаний з Сонцем чимось на зразок нитки, ширяє над зіркою, були зроблені в Обсерваторії сонячної динаміки, а потім оброблені Центром космічних польотів імені Годдарда.

Викладене в інтернет відео викликало ажіотаж: одні припускали, що на відео зображений космічний корабель, який «заправляється» сонячною плазмою, інші - що це народження нової зірки.

Однак розійшлися в думках і вчені. Співробітник NASA Джозеф Гурман і його колега Алекс Янг порахували, що це маловивчене, але досить поширене явище - протуберанець - щільна конденсація відносно холодної речовини, яка піднімається і утримується над поверхнею Сонця магнітним полем.

«Коли протуберанці ширяють над сонячною короною, це звичайно ознака того, що вони ось-ось відірвуться від його поверхні, як і зробив цей протуберанець», - пояснив Гурман. Янг, у свою чергу, розповів, що насправді у проекції на сонячний диск протуберанець виглядає як сфера, навіть, можна сказати, тунель.

У свою чергу співробітник Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лєбєдєва Сергій Богачов, заявив, що «космічний корабель» є «магнітним торнадо». В об'єктив апарату потрапила його так звана корональна каверна. «Це рідкісне явище, приблизно настільки ж рідкісне, як кульова блискавка на Землі. Це магнітний вихор, торнадо, який тягнеться уздовж поверхні Сонця і викидає всю речовину назовні. Ми дивимося на його зріз, вхід у цей «тунель», і бачимо чорне коло», - сказав він.

За словами вченого, вихор ідеально круглий, і в нього дуже чіткі краї. «Оскільки він обертається, він у себе втягує речовину з поверхні, і в нього темні струмені б'ють з поверхні Сонця», - додав він, зазначивши, що такий циліндр може тягнутися уздовж поверхні Сонця на сотні тисяч кілометрів, а діаметр тунелю становить близько 20 тис. кілометрів.

Читайте також:

Вчений: Сонце у найближчі 100 років буде проявляти мінімум активності

На поверхні Сонця NASA зафіксувало торнадо (відео)

Вчені недооцінили потужність сонячних спалахів

За матеріалами: , ,
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...