Топ Новини

Створено речовину в новому магнітному стані

21 грудня 2012 в 18:55
В кінці минулого століття було передбачено існування речовин, у яких орієнтація магнітних моментів постійно змінюється. Такі речовини, хоча і є твердими, з точки зору магнітних властивостей поводяться як рідини, звідси їх загальна назва - квантова спінова рідина (QSL).
picture.jpg
Tianheng Han

Фізики Массачусетського технологічного інституту експериментально показали можливість існування речовин в стані квантової спінової рідини. Робота вчених опублікована в журналі Nature.

Магнітне стан матеріалу визначається орієнтацією магнітних моментів його електронів. Якщо орієнтація у різних молекул в речовині локально збігається, воно володіє магнітним моментом. Такі речовини називаються феромагнетиками. Якщо окремі магнітні моменти орієнтовані в протилежні сторони, їх дія взаємно компенсується. Такі речовини називають антиферромагнетиками.
 
В кінці минулого століття було передбачене існування речовин, у яких орієнтація магнітних моментів постійно змінюється. Такі речовини, хоча і є твердими, з точки зору магнітних властивостей поводяться як рідини, звідси їх загальна назва - квантова спінова рідина (QSL).
 
Авторам вдалося вперше довести існування таких речовин, отримавши монокристал мінералу гербрертсмітіта і піддавши його опроміненню нейтронами. У ході дослідження вченим вдалося не тільки показати, що матеріал поводиться так, як пророкує теоретична модель, але і підтвердити одну з спірних моделей поведінки спінів.
 
Відкриття квантових спінових рідин має важливе значення для вивчення високотемпературної надпровідності та квантового заплутування в твердих речовинах.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...