Топ Новини

Sony представила еко-батарейку, що живиться від паперу

22 грудня 2011 в 15:19
Японський виробник електроніки Sony презентував прототип батарей на базі паперу. Нова технологія генерує електрику за рахунок перетворення нарізаних шматків паперу на цукор, який у свою чергу використовується як паливо.
sony.jpg
AFP

Коли технологія дійде до промислового використання, Sony збирається позиціонувати її як рішення, що дозволяє заряджати мобільні телефони за допомогою макулатури.

Розробники, які стоять за проектом, кажуть, що технологія біо-батарейок у достатній мірі екологічна, а сама конструкція батарейок не має шкідливих хімічних сполук або важких металів. Sony демонструє новинку у рамках токійської виставки Eco-Products. На стенді компанії діти кидали невеликі шматочки паперу у спеціальний конвертер, який генерував електрику, від якого обертався невеликий вентилятор.

З наукової точки зору процес працює за допомогою ферментів целюлози, що розкладають матеріал з утворенням глюкози. Потім отримані продукти розкладання вступають у реакцію з киснем і виділяють електрони та іони водню. У свою чергу електрони використовуються для вироблення електроенергії. Як побічні продукти в реакції виходять вода і кислота глюконолактон.

За подібною схемою діють мурашки і терміти, які перетравлюють деревину і генерують електроенергію на її базі. Нагадаємо, що раніше Sony показала прототип плеєра Walkman, який використовував фруктовий сік для електрогенерації.

"Ми пропонуємо використовувати в якості електроенергії такі предмети, як старі листівки або газети. Напевно, у кожного вдома є подібний вид «палива». Створений нами генератор дозволяє на базі подібних джерел енергії генерувати електрику, обсяг якої достатній для енергопостачання невеликого електронного пристрою, - говорить Юісі Токіті, старший фахівець з досліджень в Лабораторії матеріалознавства Sony. - Звичайно, поки технологія знаходиться на ранній стадії розвитку, але коли ми думаємо про перспективи такої генерації, то бачимо їх дуже багатообіцяючими».

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...