Сонце допоможе вченим краще вивчити гравітацію

Поділитися
Астрономи встановили, що вивчення нейтронного випромінювання Сонця, а також його вібрацій допоможе в перевірці деяких модифікованих гравітаційних теорій. Статтю подано в журнал The Astrophysical Journal.

Теорія відносності Ейнштейна описує гравітаційну взаємодію як викривлення простору-часу в присутності маси. Водночас з використанням даної теорії безпосередньо всередині масивних тіл виникають труднощі (якщо мова йде про не надто важкі тіла, як, наприклад, Земля, то там цілком працює ньютонівська теорія). Багато фізиків вважають, що для випадку сильних полів необхідні різного роду модифікації теорії відносності.

У рамках нової роботи вчених цікавило, які обмеження на подібні теорії можуть накладати відомі дані про Сонце. Так, зокрема, вчені встановили, що модифікації мають позначатися на внутрішній температурі. Це, в свою чергу, має відображатися на нейтронах, що випромінюються світилом. При цьому виявилося, що на модифікації накладаються досить жорсткі умови. При цьому, однак, основні суперники класичної теорії, як, наприклад, афінна гравітація Еддінгтона.
Зовсім нещодавно вчені встановили, що пара, що складається з нейтронної зірки і пульсара, допоможе в перевірці екзотичних космологічних теорій. Зокрема, мова йде про існування у просторі додаткових вимірів. Так, наприклад, при деякому співвідношенні мас ці об'єкти мають поступово розлітатися, що, в теорії, можна зареєструвати з Землі.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі