Топ Новини

Росія розробить систему видалення космічного сміття

12 вересня 2012 в 16:08
Відзначимо, що навколо Землі літає понад 16 тисяч об'єктів штучного походження, зокрема близько 4000 функціонуючих і несправних супутників і понад 12 тисяч відпрацьованих ступенів ракет-носіїв, розгінних блоків та їх уламків. Роскосмосом прийнято рішення про розробку системи видалення великогабаритного космічного сміття з критичних областей навколоземної орбіти.
251875217.jpg
РИА Новости

Роскосмос планує розробити систему видалення космічного сміття, заявив заступник керівника Роскосмосу Сергій Савельєв, виступаючи в середу на міжнародній конференції "Європа в космосі - завдання на майбутнє", що проходить у Берліні в рамках авіаційно-космічної виставки ILA-2012.

"Роскосмосом прийнято рішення про розробку системи видалення великогабаритного космічного сміття з критичних областей навколоземної орбіти, а також формування та використання автоматизованої системи попередження про небезпечні ситуації в навколоземному просторі (АСПОС ОКП). Враховуючи глобальний характер проблеми, Роскосмос готовий розглянути участь у даних проектах європейських організацій", - зазначив Савельєв, слова якого наводяться в повідомленні Роскосмосу.

За словами Савельєва, активізувалася співпраця Росії і Європи також у галузі фундаментальних космічних досліджень. Так, за ініціативою глав Роскосмосу і Європейського космічного агентства (ЄКА) була утворена спільна російсько-європейська робоча група з визначення напрямів співробітництва в галузі наукових космічних досліджень.

"У результаті роботи цієї групи були досягнуті важливі домовленості між Роскосмосом і ЄКА щодо реалізації низки масштабних проектів, насамперед із дослідження Марса - проект "ЕкзоМарс".

Представник російського космічного відомства підкреслив особливу стратегічну важливість партнерства з Європою в галузі космічної діяльності, прихильність орієнтованості на довгострокову і плідну співпрацю.

Відзначимо, що навколо Землі літає понад 16 тисяч об'єктів штучного походження, зокрема близько 4000 функціонуючих і несправних супутників і понад 12 тисяч відпрацьованих ступенів ракет-носіїв, розгінних блоків та їх уламків.

Читайте також:

Невдалий запуск російської ракети перетворив два супутники зв'язку в космічне сміття (відео)

ЦУП підкоригує орбіту МКС через небезпеку зіткнення з уламком супутника

Більше за всіх у космосі «насмітив» Росія, - НАСА

Друга європейська космічна «вантажівка» успішно причалила до МКС

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...