Топ Новини

Пучки протонів у Великому адронному колайдері досягли рекордної енергії

23 березня 2012 в 05:17
Великий адронний колайдер довів енергію пучків протонів до рекордного значення - чотири тераелектронвольта (ТеВ). Перші зіткнення на таких енергіях заплановані тільки на квітень 2012 року.

Великий адронний колайдер (ВАК) поставив черговий рекорд - пучки протонів в ньому досягли рекордної енергії в 4 тераелектронвольта. Про це свідчать дані на онлайновому моніторі стану колайдера, розміщеному на сайті Європейської організації ядерних досліджень.

В даний час обидва пучка протонів виведені на енергію 4 тераелектронвольта, йде перевірка і налаштування всіх систем.

Якщо енергія кожного пучка становить 4 тераелектронвольта, то сумарна енергія зіткнень в ньому досягне 8 тераелектронвольт. Це в чотири рази більше, ніж у найближчого суперника ВАКа - закритого у жовтні 2011 року американського колайдера Теватрон, але майже в два рази менше, ніж проектна енергія колайдера - 14 тераелектронвольт.

Однак поки зіткнень часток в колайдері немає. Нагадаємо, перші зіткнення на сумарній енергії 8 тераелектронвольт плануються на квітень.

У ВАКу стикаються пучки протонів, які летять назустріч один одному. Потік частинок і випромінювання, що виникають при зіткненнях, фіксують чотири спеціалізовані детектори, розташовані в точках перетину пучків. Чим вища енергія протонів, тим більше шансів виявити сліди цікавих для фізиків процесів, наприклад, народження бозона Хіггса.

Читайте також:

Вчені отримали більше впевненості в існуванні бозона Хіггса


Японія побудує найбільший у світі колайдер

CERN скасував упіймання бозона Хіггса і суперсиметрії

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...