Топ Новини

Процедура виборів членів медакадемії та директорів інститутів стала демократичною

25 травня 2011 в 08:40
Минуло більше ста днів з моменту обрання нового президента Національної академії медичних наук України. Одразу після виборів новий президент запропонував внести зміни до уставу НАМНУ.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив президент Національної академії медичних наук, директор Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, екс-міністр охорони здоров’я Андрій Сердюк.

«Вже наступного дня після виборів я запропонував внести зміни до статуту Національної академії медичних наук. Для чого? Щоб докорінно змінити ситуацію з виборами — і членів академії, і директорів академічних інститутів, - розповідає А.Сердюк. - Раніше все це відбувалося… я навіть відповідного слова не можу підібрати. А ми хочемо повернутися до демократичних правил і традицій. Віднині директора інституту обиратиме колектив».

За словами президента НАМНУ, процедура виборів буде демократичною: 80% голосів отримають науковці і клініцисти, а 20% — ІТР, тобто інженери, техніки і т.д. з числа тих, хто працює в установі. Вони рекомендуватимуть одну або кілька кандидатур на посаду директора. А перед цим керівник повинен прозвітувати про роботу перед колективом і подати свою програму розвитку інституту. Після цього кандидатури мають обговорити на наукових радах (їх дві — з клінічної медицини і з фундаментальної та профілактичної медицини). Наукові ради таємним голосуванням і обиратимуть директора. А президія академії лише затверджує цей вибір.

А.Сердюк також підтвердив, що раніше контракти з директорами інститутів підписувалися без виборів і обговорень. «Це абсолютна правда. Я вже ознайомився з документами і знаю, що контракти дуже різнилися за термінами — комусь підписували на чотири роки, комусь на рік. Були навіть на півроку, на три місяці... Я теж мав контракти на рік, і лише останній підписали на два роки. Щоб цього не повторювалося, ми й вносимо зміни до статуту медакадемії», - розповів президента медакадемії.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Ольги Скрипник з Андрієм Сердюком.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...