Помер «батько» нейтронної бомби

Поділитися
Винахідник нейтронної зброї Семюель Теодор Коен помер у Лос-Анджелесі (США) у віці 89 років. Причиною смерті стали ускладнення, викликані раком шлунка.
Винахідник нейтронної зброї Семюель Теодор Коен помер у Лос-Анджелесі (США) у віці 89 років. Причиною смерті стали ускладнення, викликані раком шлунка.На відміну від творців атомної та водневої бомб Роберта Оппенгеймера і Едварда Теллера, Коен мало відомий широкій публіці. Проте його розробки в області нейтронної зброї свого часу стали предметом міжнародних дебатів з приводу використання ядерних озброєнь. Нейтронна зброя є ядерним зарядом малої потужності, до якого додано блок, що містить суміш дейтерію та тритію. При підриві запускається термоядерна реакція, в результаті якої виділяється потік швидких нейтронів. Він і є основним уражаючим фактором. Нейтронне випромінювання (на відміну від іонізуючого, яке виділяється при звичайному ядерному вибуху) здатне проникати через сталеву броню і вражати людей та бронетехніку на значній відстані. З іншого боку, бетонні бункери та інші стаціонарні оборонні споруди мають досить хороший захист від нього. Семюель Коен створив проект нейтронної зброї у 1958 році, використовуючи досвід, отриманий ним під час роботи над Манхеттенським проектом. Надалі вчений активно виступав за використання цього виду зброї, називаючи її «розумною» і стверджуючи, що вона завдає шкоди великим армійським угрупованням, не завдаючи шкоди мирному населенню. У 1981 році адміністрація президента Рейгана приступила до виробництва нейтронних боєзарядів, однак вони так ніколи і не були поставлені на озброєння. Зараз подібну зброю здатні виробляти Росія, Франція та Ізраїль. Семюель Коен написав кілька книг, присвячених своєму дітищу. В останні роки він активно попереджав уряд про загрозу поширення так званої червоної ртуті - речовини, що нібито має велику щільність, а також високу токсичність і радіоактивність. Ця речовина, як стверджував Коен, може використовуватися терористами для створення ядерного пристрою невеликого розміру. Однак більшість фахівців вважають «червону ртуть» міфом.

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі