Плутон має всі шанси повернути собі статус планети

Поділитися
© mia.ulmic.ru
Плутон може поновити свої права вважатися найбільшим об'єктом у поясі Койпера - області, де знаходяться астероїди й карликові планети. Вчені виявили, що отримані раніше дані щодо розмірів його «конкурентів» були дещо невірними.
Плутон може поновити свої права вважатися найбільшим об'єктом у поясі Койпера - області, де знаходяться астероїди й карликові планети. Вчені виявили, що отримані раніше дані щодо розмірів його «конкурентів» були дещо невірними. У 2006 році Плутон був позбавлений статусу планети, тому що в поясі Койпера були знайдені більші тіла. Нові спостереження за віддаленими об'єктами Сонячної системи провели на початку листопада три групи астрономів, що працюють з телескопами в чилійських Андах. Учені стежили за карликовою планетою під назвою Еріда. Виявлення цього об'єкта, а також карликових планет Макемаке й Хаумеа призвело до того, що Плутон позбувся планетного статусу, бо спостереження виявили, що діаметр нововідкритих об'єктів більший або дорівнює діаметру Плутона. Визначити розміри карликових планет Сонячної системи безпосередньо надзвичайно складно, оскільки вони віддалені від Землі на дуже велику відстань (висота орбіти Еріди становить близько 14 мільярдів кілометрів, а Плутон віддалений від Сонця на 7,4 мільярди кілометрів), тому вчені використовують непрямі методи. У даному випадку астрономи спостерігали, як Еріда затьмарює одну з далеких зірок. Учені, що спостерігали цей процес з різних точок, змогли точно оцінити розмір тіні, що утворилася, й за цими даними обчислити діаметр карликової планети. Згідно з новими даними, Еріда «майже напевно» менша за 2340 кілометрів. До цього часу вважали, за різними оцінками, що її діаметр становить від 2600 до 2400 кілометрів. Діаметр Плутона оцінюють у 2400 кілометрів. Якщо нові дані буде підтверджено, то Плутон поверне собі статус найбільшого об'єкта в поясі Койпера, проте Еріда залишиться найбільш масивним небесним тілом з цієї області космічного простору. На даний момент астрономи не можуть пояснити, чому два дуже близьких за діаметром об'єкти можуть так сильно відрізнятися за масою.

За матеріалами Лента.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі