Планети з розмірами і масою Землі повинні зустрічатися дуже часто

Поділитися
Астрономи зі США та Японії представили оцінку кількості екзопланет земної маси, які обертаються навколо зірок сонячного типу.

Астрономи зі США та Японії представили оцінку кількості екзопланет земної маси, які обертаються навколо зірок сонячного типу.

Масштабний проект, що тривав п'ять років, в якому брали участь американські та японські фахівці, мав виявити закономірності розподілу екзопланет за масою. Об'єктами спостережень стали відразу 166 зірок із каталогу Hipparcos, розташованих у радіусі 80 світлових років від Землі. Всі обрані світила схожі з Сонцем: мають спектральний клас G або К (у нашої зірки - G2) і масу в 0,54-1,28 сонячної.

Використовуючи телескопи обсерваторії Кека, дослідники проводили вимірювання променевої швидкості і намагалися виявити свідоцтва руху екзопланет масою у 3-1 000 земних орбітами невеликого - менше 0,25 а. о. - радіусу. Зареєструвати об'єкти таких розмірів на більшій відстані (з орбітальним періодом, що перевищує 50 днів) не дозволила б обмежена чутливість приладів.

У результаті астрономи відзначили 33 екзопланети, які потрапляють у вказану область параметрів, біля 22 зірок, і зібрали дані ще про 12 можливих планет, які очікують перевірки. Після введення поправки на нерівномірність розподілу телескопного часу між зірками автори розрахували, що планети-гіганти на орбітах малого радіусу виявляються біля 1,6% зірок, близько 6,5% приховують планети з масою у 10-30 земних, а біля 11,8% перебувають менші планети, що перевершують Землю за масою у 3-10 разів. Ці дані, зауважимо, не відповідають сучасним теоріям, які пророкують дефіцит планет з масою у 5-30 земних і орбітальним періодом, що не перевищує 50 днів.

Число планет, очевидно, збільшується зі зменшенням їхніх розмірів. Проста екстраполяція дозволяє зробити висновок, що планети з масою у 0,5-2 сонячної зустрічаються біля 23% зірок сонячного типу, причому істинне значення має бути ще значнішим, тому що в реальності радіус орбіти планет не обмежується чвертю астрономічної одиниці. «Звичайно, це дуже груба оцінка, - визнає учасник дослідження Ендрю Говард (Andrew Howard) з Каліфорнійського університету у Берклі. - Не здивуюся, якщо насправді планети, за масою схожі з Землею, будуть реєструватися біля кожної другої або кожної восьмої зірки, але я майже впевнений у тому, що це буде не кожна сота».

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі