Отримана з «Фобос-Ґрунта» інформація розшифруванню не піддається

Поділитися
© Віктор Бар'яхтар
Телеметрична інформація, отримана у ніч на четвер, 24 листопада, з борту «Фобос-Ґрунта», який знаходиться на навколоземній орбіті, розшифруванню не піддається, повідомило РІА Новини джерело у ракетно-космічній галузі.

Телеметрію з російської станції, з якою не вдавалося зв'язатися протягом останніх двох тижнів, раніше прийняла європейська станція стеження в Австралії.

«З отриманої сьогодні вночі телеметрії нічого витягнути не вдалося, якісь проблеми з кодуванням і декодуванням. Поки нічого немає. Сьогодні ввечері та вночі будуть зроблені спроби отримати інформацію у некодованому вигляді», - сказало джерело.

Він пояснив, що телеметрична інформація, яка передається з апарату, стандартно транслюється в закодованому вигляді.

«Наступної ночі подадуть команду, щоб вона некодована прийшла», - сказало джерело.

Сам факт її передання свідчить, що радіокомплекс «живий», на борту є електроживлення. Проте судити про те, в якому стані знаходиться бортовий комплекс управління (БКУ), поки не можна, сказало воно.

«Треба витягнути з телеметрії інформацію, і тоді буде зрозуміло, в якому він (БКУ) стані», - додало джерело.

За його словами, розглядалася можливість отримання інформації з борту модуля, однак він транслює інформацію на іншій частоті. «Його потрібно окремо слухати, ніхто поки що цим не займався», -
сказало воно.

Міжпланетна станція «Фобос-Ґрунт» 9 листопада була виведена на низьку навколоземну опорну орбіту, де знаходиться досі. Ракета-носій «Зеніт» відпрацювала штатно, відділення апарату також пройшло за графіком, але у потрібний момент рухова установка «Фобос-Ґрунт» не спрацювала, хоча повинна була вивести його на орбіту польоту до Марса.

«Фобос-Ґрунт» мав долетіти до супутника Марса Фобоса, сісти на це небесне тіло, взяти проби ґрунту і доставити їх на Землю для лабораторного дослідження. Місія мала тривати приблизно 2,5 роки. Вартість проекту, за неофіційною інформацією, становить близько 170 млн дол.

«Фобос-Ґрунт» понад 10 днів не подавав ознак життя, поки 22 листопада станція стеження Європейського космічного агентства (ЄКА) у Перті (Австралія) не встановила з ним зв'язок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі