Опубліковані одні з перших записів людського голосу (відео)

16 лютого 2012 в 13:53
Вченим вдалося оцифрувати одні з перших записів людського голосу.
picture (2).jpg
newscenter.lbl.gov

Каліфорнійські вчені з Національної лабораторії Лоуренса у Берклі оцифрували і виклали у відкритий доступ одні з перших записів людського голосу.

У кінці 1870-х - початку 1880-х років лабораторія Олександра Белла Volta Labs і Томаса Едісона змагалися у створенні ефективних технологій запису звуку. Едісон вже винайшов фонограф (1877 рік), проте паралельно займався створенням лампи розжарювання, що давало Беллу шанс удосконалити вже наявну технологію.

Частина експериментальних записів, зокрема, зроблених на скляних дисках (Белл і Едісон у процесі пошуку відповідного носія використовували найрізноманітніші матеріали), була подарована Смітсонівському музею. При цьому, що конкретно було записано на дисках, залишалося невідомим - через їхню крихкість історики не наважувалися їх програвати.
 


Каліфорнійські вчені створили технологію, яка дозволяє програвати диски віртуально. Спочатку диски скануються в оптичному діапазоні для створення повноцінної тривимірної моделі. Потім, за допомогою спеціальних алгоритмів модель «омолоджується» - видаляються сліди зношення і дрібні ушкодження. Нарешті, на останньому етапі розраховується рух голки по поновленому диску і виникає звук.

Всі відновлені таким чином диски - шість штук - були записані Volta Labs в період з 1881 по 1885 роки. Записи, серед іншого, дозволяють почути особливості мови того тимчасового періоду.

Читайте також:

Вченим вдалося розшифрувати закодовані за допомогою ДНК-молекул зображення

В підльодовиковому озері в Антарктиді можуть існувати невідомі форми життя

Вчені виростили частину серця із стовбурових клітин

Вчені: Життя на Землі зародилося у прісній, а не в солоній воді

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...