Топ Новини

Opportunity знайшов на Марсі висохле гаряче джерело

2 вересня 2011 в 13:33
Марсохід Opportunity виявив на Червоній планеті регіон, який, з високою ймовірністю, є висохлим гідротермальним джерелом.

Апарат зараз знаходиться на краю кратера Індевор - ударної воронки діаметром близько 22 км. Opportunity прямував до кратера чотири роки - із серпня 2008 року. Відстань від кінцевої до початкової точки подорожі склала 11 км, однак через необхідність об'їжджати різні перешкоди марсохід діставався до кінцевої точки так довго.

«Підозрілий» регіон, який почав досліджувати апарат, називається Тісдейл 2 (Tisdale 2). Ця ділянка скелі містить велику кількість відкладень цинку і брому - на Землі ці елементи звичайно переносяться гарячою водою. Раніше орбітальні зонди виявили в породах навколо Тісдейл 2 багато глин, які формуються тільки при низькій кислотності середовища. Якщо аналіз, який проведе Opportunity, підтвердить ці спостереження, то шанси, що виявлене гідротермальне джерело в минулому могло бути живим, багаторазово зростуть, оскільки низька кислотність сприяє розвитку життя.

На сьогоднішній день Opportunity - це єдиний функціональний апарат, що працює на поверхні Марса. Разом зі своїм «близнюком» під назвою Spirit апарат знаходиться на Червоній планеті з 2004 року. У квітні 2009 року Spirit провалився у піщану пастку, з якої його не вдалося визволити, незважаючи на численні спроби. У березні 2010 року зв'язок із застряглим марсоходом був остаточно втрачений (вчені вважають, що він не пережив зиму), і з травня 2011 року місія Spirit вважається офіційно завершеною.

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...