Топ Новини

Нинішній рік став дев'ятим у списку найтепліших з початку спостереження за кліматом

29 листопада 2012 в 14:33
Експерти відзначають, що температура повітря за 10 місяців 2012 року була високою, незважаючи на ефект Ла-Ніньї - метеорологічного феномена, який передбачає охолодження атмосфери землі.
1FDCE224-C345-4E92-A5FC-D9BB333907E7_mw1024_s.jpg
golos-ameriki.ru

Нинішній 2012 рік став дев'ятим у списку найтепліших з 1850 року, коли почали вестися документально зафіксовані спостереження за кліматом планети.

Про це повідомляється у доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), представленій на конференції зі зміни клімату у Досі, повідомляє Центр новин ООН.

"Товщина арктичного морського льоду досягла нового рекордно низького рівня. Тривожні темпи танення льоду в цьому році - нове свідоцтво далекосяжних серйозних змін, що відбуваються з океанами і з біосферою Землі. Зміна клімату проходить у нас на очах і триватиме у результаті концентрації парникових газів в атмосфері, яка постійно зростає і досягла нових рекордних значень", - заявив глава ВМО Мішель Жарро.

Експерти організації зазначають, що температура повітря за 10 місяців 2012 року була високою, незважаючи на ефект Ла-Ніньї - метеорологічного феномена, який передбачає охолодження атмосфери землі.

- Ефект глобального потепління з 1990 по 2011 рік посилився на 30%

Автори доповіді також вказують, що висока температура супроводжувалася безпрецедентним таненням арктичного морського льоду і цілоб низкою екстремальних погодних і кліматичних явищ, які свідчать про зміну клімату.

У період з січня по жовтень 2012 року екстремальні погодні явища спостерігалися у всьому світі, включаючи хвилі тепла у Північній Америці і Європі, посухи у США, Китаї, Бразилії та деяких районах Росії та Східної Європи.

Повені були зареєстровані у регіоні Сахеля в Африці, у Пакистані і Китаї. Спостерігалися незвичайні снігопади і холоди в Росії і у Східній Європі.

У басейні Атлантичного океану число ураганів перевищувало середню цифру третій рік поспіль. Загалом було 19 штормів. 10 з них досягали рівня ураганів, найпотужнішим з яких виявився ураган "Сенді", що пронісся через Карибський регіон і Східне узбережжя США.

Читайте також:

Зміни клімату загрожують Україні втратою більше половини орних земель

Вчені довели причетність людини до глобального потепління

Нью-Йорк опиниться під водою до 2300 року

Розкриття величезних дзеркал на орбіті Землі може привести до посухи

За матеріалами: Укрінформ
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...