Топ Новини

Науковці: Стародавні майя нічого не говорили про кінець світу у 2012 році

2 грудня 2011 в 14:51
Якщо ви боїтеся, що кінець світу настане в наступному році, орієнтуючись таким чином на календар майя, то можете розслабитися: до закінчення часів ще дуже далеко.
2012.jpg
zastavki.com

Так говорять дослідники цивілізації майя, які бажають розвіяти поширену думку, що стародавні майя передбачили настання апокаліпсису в наступному році.

Календар майя вказує на закінчення 5126-річного циклу 12 грудня 2012 року, що ознаменує повернення Болоні Йокте - майянського божества війни і творення.

У 1987 році письменник Хосе Аргуельєс випустив книгу, де назвав цю дату «кінцем відомих нам часів». Вихід роботи у світ породив армію теоретиків майя, чиї дискусії про катастрофічний фінал наповнили інтернет.

Проте дослідники говорять, що насправді майя мали на увазі завершення одного періоду світобудови і початок іншого.

«Ми повинні це чітко розуміти. Не існує ніякого пророцтва на 2012 рік», - сказав мистецтвознавець з Національного автономного університету Мексики (НАУ) Ерік Веласкес, назвавши поширену точку зору помилкою з міркувань маркетингу.

Національний інститут антропології та історії Мексики, тим часом, намагається придушити шквал апокаліптичних пророцтв:

«Західне месіанське мислення спотворює світогляд давніх цивілізацій типу майя».

Свен Гренемейер, що займається вивченням кодів майя при Університеті La Trobe в Австралії, і працює над розшифруванням їхнього календаря, стверджує, що так званий кінцевий день відображає перехід з однієї ери в іншу, коли повернеться Болон Йокте.

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...