Топ Новини

NASA: Наша галактика "заповнена планетами різних розмірів"

27 січня 2012 в 08:05
Телескоп "Кеплер" виявив ще 11 планетарних систем. У NASA впевнені, що наша галактика Чумацький шлях "заповнена планетами різних розмірів".

Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) підтвердило відкриття за межами Сонячної системи відразу 11 планетарних систем, які нараховують 26 екзопланет. Таким чином їхня загальна кількість, виявлена за допомогою космічного телескопа "Кеплер", зросла удвічі, а кількість зірок збільшилася утричі. Про це повідомила в четвер Лабораторія реактивного руху NASA у Пасадені (штат Каліфорнія).

«До запуску «Кеплера» нам були відомі лише 500 екзопланет (тобто планет, виявлених за межами нашої Сонячної системи - ред.). Зараз, через два роки, телескоп відкрив понад 60 планет і більше 2,3 тис. об'єктів», - підкреслив Дуг Хаджінс, співробітник програми експлуатації телескопа.

Він вважає результати роботи «Кеплера» доказом того, що наша галактика Чумацький шлях "заповнена планетами різних розмірів і з найрізноманітнішими орбітами». Їхній розмір варіюється між розмірами Землі і Нептуна. Що стосується орбіт, то об'єкти роблять повний виток навколо своїх світил від 6 до 143 днів. Кожна система складається з 2-5 планет. Орбіти деяких пролягають настільки близько до їхньої зірки, що взаємодія гравітаційних полів змушує одні планети прискорювати, а інші, навпаки, сповільнювати рух.

Як приклад наводиться зірка у системі Кеплер-33. Вона більша за наше Сонце, навколо неї обертається 5 планет.

Телескоп "Кеплер", вартість якого складає 600 млн доларів, було виведено в космос у березні 2009 року і, як сподіваються фахівці, продовжить «полювання» за екзопланетами, як мінімум, до листопада 2012 року.

Читайте також

Науковці виявили планети, що побували всередині зірки

Поглинання планет виявилося рідкістю у космосі


Землі, можливо, знайшли «двійника»

Американські астрономи знайшли планету з температурою 22 градуси

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...