Топ Новини

Над Землею висить пояс антиречовини, яку можна видобувати

9 серпня 2011 в 08:35
Антиречовина могла б служити ідеальним накопичувачем величезних обсягів енергії, які можна було б використовувати як на Землі, так і для далеких космічних польотів на швидкості, близькій до швидкості світла.

Однак на сучасному технологічному рівні всі раціональні способи видобутку та напрацювання антиречовини дають мікроскопічні її кількості. Навіть якщо поставити за мету і заснувати всесвітні проекти, собівартість виробництва перекриє всі можливі вигоди, пишуть znaki.fm.

П'ятирічні спостереження наукового модуля Памела, встановленого на російському супутнику Ресурс-ДК1, підтвердили гіпотезу: навколо планети розкинувся пояс, в якому акумулюються у земній магнітосфері антипротони, що народжуються в ході зіткнень високоенергетичних космічних променів. Навіть на доступному нам рівні технологій їх можна збирати і використовувати.

Незважаючи на те, що рукопис, який підтверджує гіпотезу, опублікували буквально днями, вже з'явилися перші проекти антипротонних пасток. Конструкцію зі 100-метрових магнітних котушок, здатну на рік збирати кілька мікрограмів античастинок, можна побудувати за 100 млн дол - ціну не дуже дорогого комерційного супутника.

Для порівняння, щоб розігнати космічний апарат масою в одну тонну до достатньої для виходу за межі Сонячної системи швидкості у 100 км/с, знадобиться всього 100 нанограмів антипротонів - тобто, потрібний об'єм палива набереться у виявленому поясі менше ніж за тиждень.

За матеріалами: Znak1
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...