Топ Новини

На Венері виявлено озоновий шар

8 жовтня 2011 в 09:00
Вчені з Європейського космічного агентства (ESA), аналізуючи дані зонду Venus Express, виявили на другій планеті Сонячної системи озоновий шар.

Відкриття було зроблено, коли «погляд» апарата через атмосферу планети фокусували на зірках. При цьому  світила виявлялися більш віддаленими, ніж очікувалося, що, в свою чергу, говорить про поглинання газовою оболонкою планети ультрафіолетового випромінювання. Подальші розрахунки показали, що озоновий шар Венери знаходиться на висоті близько 100 км, тобто, в 3 рази вище, ніж на Землі.

Донедавна існування озонового шару було підтверджено лише в Землі та Марса, і відкриття озону на Венері вже змушує астрономів переглянути свої погляди на пошуки позаземного життя. Атмосфера Венери разюче відрізняється від земної як за складом, так і за щільностю, проте доведення наявності озону навіть у таких умовах може стати ще одним фактором у пошуку планет, придатних для подальшої колонізації в далекому майбутньому.

Озон - речовина, молекула якої містить 3 атома кисню. Для живих організмів Землі озон є природним захистом від ультрафіолетового випромінювання і сонячної радіації. Разом з тим, цей газ через активну реакцію зі сполуками хлору швидко розкладається, і його кількість у деяких районах планети настільки незначна, що виникають так звані «озонові дірки». Для боротьби з цими явищами міжнародне співтовариство приняло Монреальську конвенцію.

За матеріалами: Би-би-си
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...