Топ Новини

На території Луганської області виявлена ​​резиденція ханів Золотої Орди XIV століття

16 травня 2012 в 12:39
Отриманий під час дослідження території речовий матеріал представлений мідними та срібними монетами (знайдено більше 3000 монет), заготовками для їхнього карбування, свинцевими одиницями ваги, залізними сокирами, вудилами, мідними та срібними жіночими прикрасами, фрагментами олов'яних дзеркал, шматками срібної руди, побутовими предметами та їх уламками.
image_1337165541.jpg
snu.edu.ua

Археологи центру «Спадщина» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на території Попаснянського району Луганської області знайшли місце розташування літньої резиденції (ставки) ханів Золотої Орди XIV століття.

Як повідомили в прес-службі вишу, археологи припускають, що виявлена ​​ставка належала хану Абдаллаху (1361-1370 рр..).

«Цей хан був нащадком відомого хана Узбека, що розповсюдив в 1320 році іслам в Орді і заборонив посилати на Русь баскаків для збору данини. По суті, Абдаллах-Хан був останнім ханом з династії Батия, тобто Батугідом. Він отримав владу при підтримці могутнього полководця і беклярбека Мамая», - йдеться в повідомленні.

Історичні джерела свідчать, що хани Золотої Орди, крім регулярних таборів в Судаку, Азові, Сараї на Волзі, мали літні ставки, своєрідні резиденції, куди переїжджали зі своїм двором, гаремом, прислугою, охороною, ремісниками і торговцями. Літня ханська база нагадувала місто з сотень юрт і наметів.

«На декількох срібних монетах цього хана, знайдених тут, вперше зустріли нову назву місця карбування - Муаззам Урду (буквально Найвища Орда). Є підстави вважати, що саме так і називалася виявлена ​​ставка», - зазначив директор археологічного музею «Спадщина» Євген Чорних.

Місце розташування резиденції було обрано дуже вдало: звідси відкривається мальовничий вид, а на навколишніх пагорбах, як припускають археологи, були розміщені сторожові застави.

Отриманий під час дослідження території речовий матеріал представлений мідними та срібними монетами (знайдено більше 3000 монет), заготовками для їх карбування, свинцевими одиницями ваги, залізними сокирами, вудилами, мідними та срібними жіночими прикрасами, фрагментами олов'яних дзеркал, шматками срібної руди, побутовими предметами та їх уламками.

Читайте також:

Українська експедиція у Чорному морі перевірить гіпотезу про всесвітній потоп


Вчені навчили програму знаходити стародавні поселення за знімками з космосу

В Англійському місті Бат знайшли скарб із 30 тис. римських монет

У Китаї знайшли останки невідомого предка людини (фото)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...