Топ Новини

На поверхні Марса вчені знайшли сліди свіжих землетрусів

21 лютого 2012 в 06:44
Вчені зафіксували на поверхні Марса сліди нещодавніх землетрусів.
mars.jpg
earth-chronicles.ru

Вчені виявили на знімках поверхні Марса, зроблених з борту станції MRO, сліди нещодавніх землетрусів.

За допомогою камери високої роздільної здатності HiRISE Джералд Робертс з Лондонського університету досліджував валуни розміром від двох до 20 метрів уздовж системи розломів Борозни Цербера, яка перетинає відносно молоду - віком кілька мільйонів років - лавову рівнину.

Деякі з цих валунів скотилися зі скель, залишивши за собою характерні сліди у зернистому ґрунті. Вивчення цих слідів, а також характеру зсувів, які викликали їх падіння, показало, що вони впали через сейсмічну активність, а не з інших причин - наприклад, танення льоду.

При цьому розмір і число валунів зростали при русі до центру кола радіусом близько 100 кілометрів з центром у системі розломів Цербера.

«Це підтримує гіпотезу, що валуни були зрушені струсом ґрунту, і його сила знижується в міру віддалення від епіцентру «марсотрясіння», - сказав він.

Оскільки зона потривожених валунів мала розмір близько 200 кілометрів завдовжки, вчені вважають, що магнітуда землетрусу становила близько семи одиниць.

Сліди, залишені валунами, свідчать, що «марсотрясіння» відбулося порівняно нещодавно, оскільки вітер швидко б знищив їх. Рівень вітрової ерозії на Марсі досить високий: сліди, залишені американськими марсоходами, були занесені пилом за кілька років.

Можливо, роблять висновок вчені, такі потужні землетруси можуть відбуватися на Марсі і зараз.

Фактор сейсмічної активності може бути важливим для пошуків життя - землетруси можуть означати присутність вулканічної активності, підземного тепла, а значить, великі зони вічної мерзлоти можуть в деяких районах танути, створюючи місця, придатні для життя.

А ось американський зонд LRO зафіксував присутність інею на дні приполярних місячних кратерів, куди ніколи не потрапляє сонячне світло.

Читайте також:

Землі, можливо, знайшли «двійника»

Астрономи виявили в космосі алмазну планету

Вчені відкрили планету з іншої галактики

Вчені виявили планети, що побували всередині зірки

Американські вчені змоделювали вибух зірки

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...