Топ Новини

На острові Джерсі знайдено скарб вартістю більше 16 мільйонів доларів (відео)

27 червня 2012 в 07:29
Два археологи-аматори на острові Джерсі знайшли десятки тисяч золотих і срібних монет, загальна вартість яких коливається від 5 млн до 16,5 млн доларів.
457458.JPEG
itar-tass.com

Один із найбільших в європейській історії скарбів виявлено двома археологами-аматорами на острові Джерсі.

Загальна вага вилучених зі схованки десятків тисяч золотих і срібних монет досягає 3/4 тонни.

За оцінками експертів, знахідці більше двох тисяч років. Виявлені монети, що датуються приблизно 50-м роком до н.е., були в обігу у кельтського племені коріозолітів, що населяли північ сучасної Бретані.

Вчені вважають, що нечувана сума грошей могла бути захована французькими кельтами на Джерсі напередодні римської навали - у середині I століття до н.е.

Дослідникам поки складно визначити точне число монет, бо за минулі століття змішаний з глиною метал злежався настільки щільно, що нагадує величезний злиток. За попередніми оцінками, ця цифра може коливатися від 30 000 до 50 000, при цьому нумізмати вказують, що ціна кожної монети досягає 1-2 сотень фунтів стерлінгів. Таким чином, загальна вартість древнього скарбу може скласти від 5 млн до 16,5 млн доларів.

Поле у приході Грувіль, розташованому на східному узбережжі Джерсі, давно привертало інтерес місцевих шукачів скарбів. 70-річний Реєстр Мед, який зробив сенсаційну знахідку разом зі своїм напарником Річардом Майлзом, зізнався, що більше 30 років намагався виявити у цій місцевості скарб після того, як почув розповіді про монети, знайдені під корінням дерева, вивернутого ураганом із землі.
 


Поки незрозуміло, на яку частину коштів від продажу знахідки музеям можуть претендувати археологи, однак, за словами Майлза, гроші були б для нього лише приємним доповненням до втіхи від самої знахідки.

«Якби ми займалися цим заради грошей, то кинули б вже багато років тому, - тільки подумати скільки непотрібу ми знайшли за ці роки, - зазначив він. - Головне було в тому, щоб знайти ці монети, і дати можливість джерсійцям теж побачити їх».

Читайте також:

Китайські археологи знайшли 110 теракотових статуй воїнів

Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни

На території Луганської області виявлено ​​резиденцію ханів Золотої Орди XIV століття

У Німеччині студенти-археологи випадково знайшли давньоримський храм (фото)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...