Топ Новини

На МКС виявлені мікроби, здатні вивести з ладу її обладнання

23 квітня 2012 в 10:02
На МКС проводився експеримент, в якому космонавти розводили на зовнішній стороні станції колонії мікробів. Мікроорганізми показали високу життєздатність в умовах відкритого космосу протягом більше 31 місяця.

Виявлені на Міжнародній космічній станції мікроби можуть привести до виходу з ладу обладнання, повідомив віце-президент РАН Анатолій Григор'єв.

«Ми стикалися з цим на станції «Мир» і зіткнулися з цим на МКС - зі згубним впливом мікрофлори на конструкцію станції. Ці мікроби вражають не тільки метали, а й полімери. Вони можуть стати причиною відмови техніки», - сказав Григор'єв на науковій конференції, що відкрилася в понеділок, 23 квітня, у Москві.

Він додав, що на МКС проводився експеримент, в якому космонавти розводили на зовнішній стороні станції колонії мікробів. Мікроорганізми показали високу життєздатність в умовах відкритого космосу протягом більше 31 місяця.

Чи пов'язані між собою експеримент і поява небезпечних мікробів, не повідомляється.

У даний час на МКС, експлуатація якої почалася у 1998 році, знаходиться 30-та експедиція, у складі якої працюють росіяни-бортінженери Антон Шкаплеров, Анатолій Іванишин та Олег Кононенко.

Читайте також:

Американський комерційний корабель-капсула вирушить на МКС в кінці квітня

ЦУП підкоригує орбіту МКС через небезпеку зіткнення з уламком супутника

У космосі встановлять веб-камери

Астронавти на МКС «розпакували» робота R2

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...