Марсохід Curiosty виявив на Марсі сліди струмка (ФОТО)

28 вересня 2012 в 05:31
Марсохід Curiosty виявив докази того, що по поверхні Марса колись текла вода. Після семи тижнів досліджень планети марсохід відправив на землю фотографії округлих каменів, форма яких, на думку вчених, була досягнута в результаті дії води.
562597main_pia14175-466.jpg
NASA

Марсохід Curiosty виявив докази того, що по поверхні Марса колись текла вода, повідомляє британська телерадіомовна корпорація Бі-бі-сі з посиланням на фахівців НАСА.

Після семи тижнів досліджень планети марсохід відправив на землю фотографії округлих каменів, форма яких, на думку вчених, була досягнута в результаті дії води.

"Такий малюнок і форма говорить про те, що колись ці породи знаходилися в руслі струмка. Вода прибувала з рівнини, її швидкість становила близько метра на секунду", - відзначив один з керівників місії Curiosty.

"Ми раді, що правильно розрахували місце посадки марсохода, - вказав він. - Найближчим часом буде проведено додаткове дослідження порід".

- Марсохід Curiosity прислав перші якісні знімки (ВІДЕО)

Учені сподіваються, що подальші дослідження дозволять їм визначити, як виглядала поверхня Червоної планети в той момент.


Марсохід Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня. На борту Curiosity встановлені десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, які дозволять марсоходу проводити детальні геологічні та геохімічні дослідження, вивчати атмосферу і клімат планети, шукати воду і її сліди, органічні речовини і визначати - чи був колись Марс придатний для життя, і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз.
 

Читайте також:
 
 
 
 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...