Марсіанський ґрунт виявився схожим на вулканічні породи Гаваїв

12 жовтня 2012 в 06:59
Перші проби ґрунту на Марсі стали для вчених «величезним сюрпризом». Камені нагадують рідкісні типи вулканічних утворень, які можна виявити на Гаваях.
curiosity-rover.jpg
engadget.com

Марсохід Curiosty взяв перші проби ґрунту на Червоній планеті за допомогою руки-маніпулятора. Так само, в ході проведення досвіду, апарат використовував лазер і мікроскоп «КемКам».

Curiosty підняв камінь розміром з футбольний м'яч, відділив за допомогою лазера невеликий шматок і вивчив його хімічний склад спектроскопом.

«Отриманий результат став величезним сюрпризом», - відзначають вчені. «Поки нам важко сказати, скільки років цим породам, однак камені нагадують рідкісні типи вулканічних утворень, які можна виявити на Гаваях», - зауважив учений Едвард Соллер.

Дистанційним керуванням апарату займаються 24 фахівці. Команда програмістів працює над комп'ютерними кодами цілодобово.

Марсохід Curiosity здійснив успішну посадку на поверхню Марса в районі кратера Гейла 6 серпня. Його вартість - 2,5 мільярда доларів, вага - близько тонни: це найбільший роботизований апарат за всю історію дослідження Марса.

Ключовим завданням ровера є виявлення на планеті слідів води і відповідь на питання, чи існувало коли-небудь на Марсі життя. На це і будуть спрямовані перші дослідження, заплановані на найближчі два роки.

Читайте також:

Марсохід Curiosty виявив на Марсі сліди струмка (ФОТО)

Марсохід Curiosity провів випробування лазерної гармати, розплавивши інопланетний камінь (ВІДЕО)

Curiosity «вдихнув» марсіанське повітря

Curiosity зафіксував на Марсі сильні коливання тиску

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...