Люди здійснять посадку на Марс через 20-30 років

10 липня 2011 в 11:35
Пілотований політ і висадка людини на Марсі - справа недалекого майбутнього, вважає директор управління пілотованих космічних польотів Європейського космічного агентства Томас Райтер.

«Я, наприклад, упевнений, що люди висадяться на Марсі. Терміни назвати важко. Я вважаю, що буде потрібно не менше 20 років на підготовку. До пілотованого польоту на Марс необхідно вдосконалити системи життєзабезпечення та захисту від радіації. Тому наразі найближча мета - це висадка на Місяць. А через 20 або 30 років ми дійсно зможемо відправити астронавтів на Марс», - сказав він у інтерв'ю Deutsche Welle.

До цього Т. Райтер зазначив, що космічні програми не втратили того іміджевого значення, що вони мали в 1960-1980-х.

«Я не думаю, що тут багато чого змінилося. Польоти до космосу й сьогодні можна вважати справою престижу, вони показник високоготехнологічного розвитку. Крім науково-технічного вони мають ще й важливе суспільне значення. Космічні польоти - це стимул для молоді присвятити себе науці. Це конкретна мрія про те, що стане можливим у майбутньому. Слава Богу, космічні перегони часів «холодної війни» залишилася в минулому. Але здорова конкуренція зберігається, і вона корисна для справи», - сказав він.

Т. Райтер літав у космос на російському кораблі «Союз» і на американському космічному човнику Discovery. Він працював на російській орбітальній станції «Мир» і на Міжнародній космічній станції (МКС), кілька разів виходив у відкритий космос. Загалом Т. Райтер провів на орбіті 350 днів.

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...