Топ Новини

Італійські вчені хочуть знаходити наркоторговців за пробами повітря

16 грудня 2011 в 18:29
Вчені з Італії пов'язали кількість наркотиків в атмосфері з їх поширеністю в конкретному регіоні. Стаття вчених з'явилася в журналі Science of the Total Environment, а її короткий виклад подає ScienceNOW.

Ще в 2007 році вчені виявили, що проби повітря, взяті в Римі, містять домішки наркотиків (зокрема, кокаїну) в доступній для реєстрації кількості. Максимальна частка наркотиків була зафіксована в зимові місяці і склала 0,1 нанограма на кубічний метр.

Тоді, однак, дослідники сприйняли відкриття просто як цікавий факт. У рамках нової роботи вчені спробували встановити, чи існує взаємозв'язок між концентрацією конкретного наркотику в повітрі і його поширеністю в даному регіоні.

Для цього вчені проаналізували проби, зібрані в 20 контрольних точках у 8 регіонах Італії влітку і в 39 контрольних точках у 14 регіонах взимку (у роботі 2007 року максимальна концентрація була зареєстрована взимку). Після цього вчені перевірили кореляцію (для цього використовувався коефіцієнт Пірсона) між зібраними даними заборонених речовин у повітрі і даними поліції щодо конфіскації наркотиків у цьому регіоні і масштабах їх вживання.

Досліджувані результати показали досить гарну кореляцію. Самі вчені, однак, не поспішають з висновками, підкреслюючи, що отримані ними результати потребують додаткової перевірки. Водночас, якщо такий зв'язок підтвердиться, то це дозволить поліції оцінювати масштаби споживання наркотиків швидко і дешево, не покладаючись на дані інформаторів.

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...