Топ Новини

Італійські психологи з'ясували, що позіхання - ознака симпатії, і це заразливо

12 грудня 2011 в 14:25
Італійські вчені з Пізанського університету вважають, що інтенсивність позіхання людини говорить не про ступінь її втоми, а про те, наскільки їй близькі люди, які її оточують. Заразливість позіхання також може багато сказати про відносини між людьми, повідомляє британська телерадіокомпанія BBC.

Наука не може точно відповісти на питання, чому одні люди позіхають заразливо, а інші — ні, проте психологи з Пізанського університету вважають, що "ланцюгова реакція позіхання" відбувається лише між близькими людьми.

Іншими словами, якщо ви солодко позіхнули, перебуваючи серед близьких родичів, то вони з більшою ймовірністю несвідомо повторять за вами, ніж, наприклад, випадкові попутники в громадському транспорті, які застали вас за позіханням. Чим ближча вам людина, з якою ви знаходитеся, тим більша ймовірність, що вона "заразиться" вашим позіханням.

Італійські психологи провели експеримент, в якому брали участь 109 чоловіків і жінок зі США, Європи, Азії та Африки. Дослідники протягом року просили учасників експерименту щоденно фіксувати скільки разів і біля кого вони позіхали. Виявилося, що половину річних позіхань люди робили, перебуваючи серед близьких родичів, чверть — при спілкуванні з друзями, восьму частину — базікаючи зі знайомими, і зовсім зрідка вони позіхали в оточенні ледь знайомих або зовсім незнайомих людей. Окрім того, від оточення залежала також частота і заразливість позіхання учасників експерименту.

Таким чином, кажуть дослідники, позіхаючи, ми, самі того не підозрюючи, висловлюємо співрозмовнику своє співчуття, захоплення, розчарування чи інші емоції. Цікаво, що діти у віці до п'яти років до "зараження" позіханням не схильні. Психологи пояснюють це тим, що малюки ще дуже егоїстичні і не здатні повною мірою співпереживати іншим людям.

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...