Інженери продемонстрували розчинний мікрочіп (ВІДЕО)

Поділитися
Для створення проводів інженери запропонували використовувати металевий магній. Через високу реакційноздатність його практично не застосовують в електроніці. Однак для створення розчинних пристроїв хімічна активність виявилася перевагою.

Інженери з Університету Тафтса і Університету Іллінойсу розробили спосіб виробництва розчинної електроніки - пристроїв, які через деякий час після імплантації самостійно розпадаються і виводяться з організму. Стаття з описом нової технології з'явилася в журналі Science, її короткий зміст наводить NatureNews.

Основою розчинних електронних пристроїв став натуральний шовк. Раніше автори дослідження навчилися створювати з нього тонкі пластинки, які можна було використовувати як підкладку для проводів і мікрочіпів. Варіюючи товщину і щільність шовку, інженери могли контролювати швидкість розчинення пристрої в організмі.

У новій статті автори описали спосіб виробництва відсутніх компонентів тимчасових пристроїв: розчинних провідників і напівпровідників.

Для створення проводів інженери запропонували використовувати металевий магній. Через високу реакційноздатність його практично не застосовують в електроніці. Однак для створення розчинних пристроїв хімічна активність виявилася перевагою. Через неї тонкі плівки метала під дією води з часом окислюються і перетворюються на іони.

В якості напівпровідників автори використовували звичайний кремній. Інженери показали, що його достатньо тонкі пластини відносно швидко розчиняються у водному середовищі. Наприклад, при товщині у 100 нанометрів платівка використаного інженерами кремнію розчинялася зі швидкістю 4,5 нанометра на добу.

На основі протестованих компонентів автори створили кілька прототипів розчинних електронних пристроїв: датчики температури і тиску, а також фотоелемент. Для одного з пристроїв знайшлося практичне застосування: датчик температури, що працює по радіоканалу, автори запропонували імплантувати в рани, щоб контролювати можливий розвиток запалення.

Над створенням біосумісних електронних пристроїв працюють багато груп інженерів. Нещодавно в якості альтернативи традиційним провідникам і напівпровідників було запропоновано використовувати меланін. Вчені показали, що за своїми електронним характеристикам він потенційно здатний замінити кремній. !zn


Читайте також:

Фізики навчили воду кипіти без бульбашок (ВІДЕО)

Учені навчилися стирати свіжі спогади

Японські вчені синтезували сто тринадцятий елемент таблиці Мендєлєєва

Вчені змоделювали загибель Землі (відео)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі