Топ Новини

Харківська міськрада схвалила будівництво ядерної установки

18 травня 2011 в 11:11
Депутати Харківської міськради на засіданні сесії погодилися на розміщення ядерної установки на території Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут». За таке рішення проголосували 75 депутатів, проти - 6, утрималися - 5.

При цьому депутати врахували пропозиції, отримані на міських громадських слуханнях 30 квітня 2011 року.

«Установка буде знаходитися у спеціальному приміщенні з серйозним захистом. Це джерело нейтронів. У нас немає нічого схожого на те, що було встановлено у Чорнобилі або на Фукусімі. Ніякого випромінювання за її межі не вийде», - заявив під час сесії генеральний директор ХФТІ Іван Неклюдов.

Як писало ZN.UA, орієнтовна вартість установки - 25 млн дол, які Сполучені Штати нададуть за вивезення з території України високозбагаченого урану.

У ННЦ «ХФТІ» планується протягом найближчих чотирьох років розробити і побудувати спільно з Аргонською національною лабораторією США нову ядерну установку «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується електронним прискорювачем» («Джерело нейтронів»).

Ядерну установку передбачається побудувати на проммайданчику ННЦ «ХФТІ». Запуск передбачено у 2014 році. Потужність установки буде становити 250 КВт.

Окрім досліджень властивостей підкритичних збірок, «Джерело нейтронів» дає можливість виробництва усіх медичних ізотопів, опромінення біологічних об'єктів (у тому числі нейтронна терапія), радіаційного матеріалознавства, сертифікації матеріалів (у тому числі харчових продуктів), дослідження наноматеріалів і нанотехнологій.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...