Генетики підтвердили індійське походження циган

8 грудня 2012 в 14:38
Вперше циганський геном піддався розгляду цілком. Згідно з аналізу ДНК, роми вийшли з Північної Індії понад півтори тисячі років тому.
romani-gypsy.jpg
ivarfjeld.wordpress.com

Іспанські генетики підтвердили версію про те, що найбільша в Європі група національної меншини - цигани - вийшла з північної Індії 1500 років тому.

Вчені з Інституту еволюційної біології Університету Пумпеу Фабра порівняли сегменти всієї ДНК 13 груп циган та представників інших народів.

З'ясувалося, що предки сучасних циган одномоментно вийшли з північної Індії. Діставшись до Балкан, приблизно за 900 років вони поширилися по всій Європі.

Раніше лінгвістичні дослідження вже дали зрозуміти, що цигани споріднені індусам. Однак, незважаючи на розквіт генетики і активне вивчення коренів всіх європейських народів, у тому числі євреїв, дотепер 11 млн циган у цілому залишалися осторонь. Тепер вперше циганський геном піддався розгляду цілком.

У середні століття вважалося, що цигани (рома) прийшли з Єгипту. Цю казку деякі з них розповідають досі, вважаючи себе нащадками древніх єгиптян.

Надалі іспанські дослідники планують розширити аналіз, включивши в нього більше циганських груп, а також більше індійських популяцій з регіону, де жили предки цього народу.

Читайте також:

Інтелект людства знижується вже багато років, довели американські вчені


Вчені вперше отримали реальне зображення ДНК (ФОТО)


Генетики виявили в Південній Африці найбільш древні племена на Землі

За розкриття таємниці довголіття призначена премія в 10 млн доларів

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...